Kırım Türklerinin efsanevi lideri Abdülcemil Kırımoğlu Bursa’ya geliyor

Bursa’da yaşayan Kırım Türkleri şu günlerde büyük bir heyecan yaşıyorlar.
Çünkü…
Kırım Türklerinin efsanevi lideri olan Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu önümüzdeki hafta Bursa’ya geliyor.
Gelme nedeni ise bir kardeş şehirlik anlaşması imza töreni.
Çünkü…
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kırım’ın Bahçesaray şehri belediyesi arasında kardeş şehir olma kararı alındı.
İşte…
Bu çok özel anlaşma Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kırım’ın Bahçesaray Belediyesi arasında 18 Şubat 2010 günü Bursa’da imzalanacak.
İmza töreni için…
Kırım Türklerinin efsanevi lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile birlikte Bahçesaray Valisi İlmi Umerov ve Bahçesaray Belediye Başkanı Oleksandr Taryanik de önümüzdeki hafta Bursa’ya gelecekler.
Kırımlı konuklar, imza töreninin sonrasında 19 Şubat 2010 günü saat 16.00’da Bursa Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni de ziyaret edecekler.
Ayrıca…
Konuklar onuruna 20 Şubat akşamı saat 19.00’da Gönlüferah Otel’de yemek verilecek. Bu yemeğe de Kırım’dan devlet sanatçıları Dilaver Osmanov ile Asiye Sale de katılacaklar.
Organizasyonu…
Bursa Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Süyen’le konuştuk. “Kırım Türklerinin efsanevi lideri Cemil’i Bursa’da ağırlayacağımız için çok heyecanlıyız. Resmi tören ve ziyaretlerin dışında camiamız yemekte efsane lider ve diğer konuklarla bir araya gelecek” dedi.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]