TDH’da yönetim ve teşkilatların Seven’e pastalı veda toplantısından yeni il başkanı önerisi de çıktı

Bursa siyasetinde son günlerde gözler Mustafa Sarıgül liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi’ne çevrildi.
Çünkü…
Hareket’e başından beri ilk katılanlardan biri olan ve teşkilat yapılanması için bugüne kadar çalışmalarını sürdüren Şenol Seven üç gün önce TDH Bursa İl Temsilciliği görevinden alındı. Ankara’ya çağrılan Seven’e bundan sonrası için Genel Merkez tarafından Marmara Bölge Koordinatörü olarak görev verildi.
Şu sıralar…
Seven’in yerine TDH’ya yeni bir İl Temsilcisi, ya da kendilerinin deyimiyle İl Başkanı aranıyor.
Bunun için de…
Bir yandan TDH lideri Mustafa Sarıgül yakın çevresi ve Genel Sekreter Hasan Aydın ile birlikte bazı özel temaslarda bulunuyor. Diğer yandan ise, eski milletvekili Feridun Pehlivan önderliğinde Kurşunlu Belediye Başkanı Erkan Dönmez ve Harmancık’ın eski belediye başkanı Ahmet Tufan’ın da aralarında bulunduğu bir komisyon tarafından kimi isimler üzerinde çalışma yapılıyor.
İşte…
Tam da değişim sürecinin yaşandığı ortamda bu akşam Şehreküstü’deki TDH İl Merkezi’nde gündem dışı bir toplantı yapıldı.
Saat 19.00’da başlayan ve ve 21.30’da sona eren toplantı gündem dışıydı, çünkü görevden ayrılan Şenol Seven’e veda olarak düzenlenmişti.
40 kişilik yönetim kurulunun yanı sıra, örgütlenmeleri tamamlanan 16 ilçe başkanının da teşkilatlar olarak katıldığı toplantıda zaman zaman duygulu anlar yaşandı.
Teşkilatlar, yola birlikte çıktıkları ve kendilerine görev veren Seven’in ayrılması nedeniyle üzüntülerini belli ettiler. Buna karşın, gündüzden hazırladıkları pastayla da Şenol Seven’e pastalı veda etmiş oldular.
Toplantıda…
Parti henüz kurulmadığı için İl Başkanlığı yerine İl Temsilciliği sıfatını kullanan Şenol Seven bir konuşma yaptı.
“Genel Başkanım Sayın Mustafa Sarıgül bana yeni bir görev verdi. Bundan sonra aranızda olamayacağım ama sizlerle aynı yolda yürümeye devam edeceğim” diyerek sözlerine başlayan Seven yeni il başkanının atanması sırasında kendi görüşünün de alınacağını söyledi ve şöyle devam etti:
“Şimdi bize düşen görev, Mustafa Sarıgül’ü başbakan yapmaktır. Çünkü bu ülkenin Mustafa Sarıgül’e ihtiyacı var. Bizler de bir birimize kenetlenip onun yanında yer almak ve onun için çalışmak zorundayız.”
Ardından…
Hareketin bundan sonraki yürüyüşüyle ilgili çeşitli görüşler ve dilekler ortaya kondu.
Bunlar arasında…
Bursa’nın tanınmış sanayicilerinden İrfan Demirdüzen’in yeni dönemde TDH İl Temsilcisi olarak atanmasının Genel Merkez’e önerilmesi yolunda teşkilattan istek geldi.
Seven de bu isteği Sarıgül’e ve Genel Merkez yöneticilerine ileteceğini söyledi.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]