CHP’de Osmangazi’nin kongre itirazını Genel Merkez kabul etmedi: Kongreyi seçilmiş delegeyle hemen yapın

Süreç çok hızlı gelişti… Hem de bir hafta içinde üç değişik boyut kazandı.
Önce…
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nden 15 Ocak Cuma akşamı Osmangazi İlçe’ye Genel Sekreter Önder Sav imzalı yazı geldi.
Yazıda…
Öncelikle Recep Tek’in seçildiği olağanüstü kongrenin onaylandığı bildiriliyordu. Sonra da, olağan kongrenin Kurtuluş Akdeniz yönetiminin seçimini yaptığı delegelerle toplanması için 3 gün içinde karar alınması isteniyordu.
Buna…
Recep Tek başkanlığındaki CHP Osmangazi’nin yeni yönetim kurulu itirazda bulundu.
İtiraz gerekçesi olarak da, kayyum döneminde belirlenen usulsüzlükler sonucu Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açılması gösterildi. “Dava sürecinde kongre yapılırsa hukukun üstünlüğü zedelenmez mi?” diye de soruldu.
Bu doğrultuda da…
Osmangazi İlçe kongresinin daha ileride yeniden seçilmiş delegelerle yapılması için istekte bulunuldu.
İşte…
Bu yazının cevabı Genel Merkez’den yine Önder Sav imzalı yazıyla geldi.
Bu kez…
Biraz daha kesin ifadelerle, 13 Ocak tarihinde yapılan Merkez Yürütme Kurulu toplantısında alınan karara uyulması isteniyor.
İstenirken de…
“13 Ocak 2010 tarihli MYK’da alınan karar doğrultusunda Osmangazi İlçe Seçim Kurulu’na başvurarak yeni seçilmiş ve İlçe Seçim Kurulu’na bildirilmiş delegelerle olağan kongrenin yapılmasının sağlanması gerekmektedir. Gereğinin en kısa süre yerine getirilmesini rica ederim” denildi.
Bu durumda…
CHP Osmangazi’de yeniden başa dönülmüş oldu.
Çünkü…
Osmangazi İlçe’nin “Dava açıldı, hukuki süreç devam ederken kongre yapmak doğru mu?” anlamında kongrenin ötelenmesini isteyen başvurusu Genel Merkez tarafından kabul edilmedi.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]