Tarkov Silah Modlama Kılavuzundan Kaçış

Tarkov Silah Modlama Kilavuzundan Kacis

 Modlarla silahınızdan en iyi şekilde yararlanın.

Escape from Tarkov’u oynadıysanız, oyunun ne kadar karmaşık olduğunu biliyorsunuzdur. Aynı zamanda kalp yarışı ve endişe uyandırıcıdır. Ancak, belki de oynamadınız. Gerçekten anlamak için hayatınızdan saatler çıkarmaya hazır olun. Zaman ayırmalısın, yoksa kazandığın tüm mükemmel Tarkov eşyalarını kaybedebilirsin. Bu stresi azaltmaya yardımcı olacak tek şey oyunda daha iyi olmak ve oyunu daha iyi anlamaktır.

Kendinizi daha iyi hissetmenin önemli bir yolu, silahlarınızı biraz daha iyi hale getirmektir. Biraz daha iyi diyorum çünkü daha önce de söylediğim gibi, eğer ölürseniz, o zaman üzerinizdeki mevcut eşyalarınızı kaybedersiniz. Kimse silahlarını yükseltmek için zaman harcamak istemez, sadece bir sonraki baskında onları kaybetmek için. Ne yazık ki, fazla seçeneğiniz yok.

Bu silah modifikasyon kılavuzuna atlayalım  , böylece Tarkov’dan Kaçış’ta biraz daha iyi hissedebilirsiniz. Yine de, atlamadan önce, bu oyunda modifiye silahların çok kapsamlı olduğunu bilmek önemlidir, sadece iyice okuyarak kavramak zor olabilir, ancak bu başlamanıza yardımcı olmalıdır.

Pekala, hadi gidelim!

Silah Modifikasyonu Nedir?

Escape From Tarkov’daki silah modifikasyonu, silahınızı daha iyi hale getirmek için farklı modifikasyonlar ve ekler uyguluyor. Evet, basit gelebilir, ama derin ve derinlemesine olabilir. Oyuncuların bilmesi gereken üç farklı mod türü vardır. Her kategoride başka birçok mod vardır; en iyi bahis, onları bir sicc kasasında veya deponuzda saklamaktır.

Aşağıdaki liste mod türlerini içerir:

 • Hayati Parçalar – Bu modlar esastır. Silahınızı oluşturmak için gerekli modlara ihtiyaç vardır. Silahlar tüm temel parçalarına ihtiyaç duyarlar, yoksa işe yaramazlar.
 • Hayati Modlar arasında namlular, gaz blokları, el korumaları, tabanca tutamakları, alıcılar ve kızaklar bulunur. Güçlü modlar, hangi parçayı kullandığınıza bağlı olarak namlu hızını ve ergonomiyi önemli ölçüde etkileyebilir.
 • İşlevsel Modlar – Bu modlar ekler gibi çalışır; bunlar haricidir ve kolayca takılabilir.
 • İşlevsel Modlar arasında bipodlar, ön tutamaklar, el fenerleri, yardımcı parçalar, manzaralar ve namlular bulunur. Namlular ve dürbünler ergonomiyi önemli ölçüde düşürür; ön tutamakları veya namluların altını takarak bunlara karşı koyabilirsiniz.
 • Dişli Modları – Dişli modları, silahlarınızın sınırlarını zorlamaya yardımcı olan ekstra modlardır.
 • Dişli Modları arasında şarj kolları, şarjörler, montajlar ve stoklar bulunur. Dişli modları, ek işlevsel modlar eklemek için mükemmeldir. Bazı silahların dürbün kullanmak için bir montaj atması gerekebilir.

Silah İstatistikleri

Tarkov’dan Kaçış’ta silahların sahip olduğu birkaç istatistik var. Bunlar, kurulu moda bağlı olarak artırılabilir veya azaltılabilir. Raids’ten veya Tarkov pazarından aldığınız modlar,  bu istatistikleri büyük ölçüde değiştirmeye yardımcı olacaktır. Bu istatistiklerin ne işe yaradığını bilmek önemlidir. Bir silahı nişan almak ve ateşlemek, son derece yüksek geri tepme ve yol tutuşu nedeniyle diğer atıcılardan farklıdır.

Aşağıdaki liste temel silah istatistiklerini içerir:

 • Ağırlık – Bir silahın ağırlığı, manzaraları ne kadar hızlı nişan aldığınızı etkiler. Ayrıca, manzaraları hedeflerken dayanıklılığınızın ne kadar hızlı tükendiğini de etkiler. Daha yüksek ağırlığa sahip bir silahın aranması daha uzun sürecektir. Ergonomisinin ne kadar yüksek olduğu önemli değil.
 • Ergonomi – Silahlarınızı daha iyi kullanmak istiyorsanız bu hayati bir istatistiktir. Ergonomi yükleme hızını, ADS hızını ve diğer silahlara geçişi etkiler.
 • Doğruluk – Bu istatistik, atışlarınızın hedeflediğiniz yere ne kadar yakın olduğunu etkiler. Mermi yayılımınızı belirler.
 • Nişan Alma Aralığı – ADS sırasında yakınlaştırmanızın ne kadar uzakta olduğunu etkileyen bir istatistik.
 • Dikey Geri Tepme – Ateş ederken silahınızın dikey olarak (yukarı ve aşağı) ne kadar tekme atacağını belirler.
 • Yatay Geri Tepme – Ateş ederken silahınızın yatay olarak (yan yana) ne kadar tekme atacağını belirler.
 • Namlu Hızı – Mermi hızınızı ve mermi düşüşünüzü belirler.

Silahınızı ve Modlarınızı İnceleyin

Bu oyunda birçok mod var. Bazıları birden fazla silah türüyle çalışır, bazıları ise çalışmaz. Tarkov pazarından silahınız için bir mod satın almadan önce, yapabileceğiniz her şeyi inceleyin. Hangi modların eklenebileceğini görmek için silahınızın modlama ekranını kontrol edin. Ayrıca, modun pencere ekranını da okuyun.

Modun sağdaki pencere ekranı, modun sahip olduğunuz silahlardan herhangi biriyle uyumlu olup olmadığını gösterecektir. Dikkat; değerli kaynakları bile kullanamayacağınız bir mod için boşa harcamak istemezsiniz.

Son

Kısacası, Escape from Tarkov’da silahlarınızı nasıl modifiye edeceğinizi öğrenmek bir öğrenme sürecidir. Ellerinizi eline geçirdikten sonra, onunla oynayabilirsiniz. Bu kılavuz, başlamanıza ve doğru yöne gitmenize yardımcı olacak temel bilgileri sağlamıştır. İhtiyacınıza uygun bir silah oluşturmak en önemlisidir. Bunu yapmanın tek yolu, sahip olduğunuz tüm Tarkov öğelerini ve modlarını incelemektir.

İlgili Reklamlar