AK Parti’nin kurulduğu gün doğan Bursalı genç Ömer Faruk Çavuşlu, 18. yıl resepsiyonunda 18 ilden 18 gençle Cumhurbaşkanı Erdoğan’la buluştu

1 CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DOĞUM GÜNÜ 14 AĞUSTOS 2001 OLAN GENÇLER ÖMER FARUK ÇAVUŞLU
1 CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN DOĞUM GÜNÜ 14 AĞUSTOS 2001 OLAN GENÇLER ÖMER FARUK ÇAVUŞLU

Çalışmayı… AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse ve yönetimi, geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nın son günü yaptılar.
O gün…
AK Parti’nin kuruluş yıldönümü olan 14 Ağustos’tu. Gençler de, AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001 günü Bursa’da doğanları araştırdılar.
5 ekip halinde yürütülen çalışmada, Bursa’da doğum tarihi 14 Ağustos 2001 olan ve bugün 18 yaşını doldurup yeni seçmen olan 140 genç belirlendi.
Yine…
Köse ve arkadaşlarından oluşan 5 ekip 140 genci tek tek evlerinde ziyaret ettiler. Pastayla doğum günlerini kutlarken hediyeler verdiler, bir de mesaj ilettiler:
“Doğum günü AK Parti ile aynı olan genç arkadaşlarımızı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’deki Külliye’de kabul edip tanışacak.”
İlk program…
Mesajda iletildiği gibi Türkiye’nin her yerinden 14 Ağustos 2001 doğumlu gençlerin Beştepe’de ağırlanıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’la tanışmaları şeklinde planlanmıştı.
Ancak…
AK Parti Genel Merkezi daha sonra, “Yaşımız Hep 18” sloganıyla yeni bir program hazırladı ve davetli çerçevesini de daralttı.
Sonuçta…
18 ilden 18 gencin Cumhurbaşkanı ile bir araya gelmesine karar verildi. O 18 genç cuma akşamı AK Parti’nin 18. yaşını kutladığı resepsiyon öncesi ATO Kongre Merkezi’ndeki buluşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelip tanıştılar.
İşte.
Erdoğan’la buluşan 18 ilden 18 genç arasında Bursa’dan Ömer Faruk Çavuşlu da vardı.
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse ile birlikte Ankara’ya giden Çavuşlu görüşmede 14 Ağustos 2001 günü doğan Bursalı yaşıtlarının selamını Erdoğan’a götürdü, karşılığında da hem aynı gün doğan arkadaşlarına, hem AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Teşkilatı’ndaki tüm gençlere Erdoğan’ın selamını getirdi.
Ömer Faruk Çavuşlu yaş günü resepsiyonunda da Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse ile birlikteydi.
Köse, geçlere ilgi gösterdiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.