4 yıl önce bekleniyordu, Cumhurbaşkanı Erdoğan atamayı bu dönem yaptı… Uludağ Üniversitesi’nde yeni Rektör Prof. Dr. Saim Kılavuz oldu

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SAİM KILAVUZ
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SAİM KILAVUZ
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SAİM KILAVUZ

Aslında… Uludağ Üniversitesi’nde 4 yıl önce yapılan rektör seçiminde sıralamaya giren hocalardan biriydi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da adaylar arasından Prof. Dr. Saim Kılavuz’u tercih edeceği bekleniyordu.
Çünkü…
Saim Hoca’nın kayınpederi Hayrettin Karaman son dönemin en önemli din alimleri arasında kabul ediliyordu. En önemlisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da kendisine çok değer verdiğini herkes biliyordu.
Hatta…
Başbakanlığı dönemindeki gelişlerinden birinde, akşam programını değiştirip Ertuğrulgazi’de bir ev ziyaretine gitmişti. O ev Prof. Dr. Saim Kılavuz’a aitti ve kayınpederi Hayrettin Karaman da tedavi amaçlı geldiği Bursa’da yanında kalıyordu.
İşte…
Bu ilişkiler bilindiği için, 4 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tercihini Saim Hoca’dan yana kullanacağı düşünülmüştü. Fakat başka bir tercih oldu.
İşte…
4 yıl önceki beklenti şimdi gerçekleşti, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Kılavuz 4 yıllık görevle Uludağ Üniversitesi Rektörü oldu.