KADEM’in Görükle’de yaptırdığı 300 öğrencilik yurt Türkiye’nin en büyük kız öğrenci yurdu olacak

KADEM BURSA İL TEMSİLCİSİ HATİCE AKBAŞ ŞAHİN
KADEM BURSA İL TEMSİLCİSİ HATİCE AKBAŞ ŞAHİN
KADEM BURSA İL TEMSİLCİSİ HATİCE AKBAŞ ŞAHİN

Kısa adıyla KADEM olarak bilinen Kadın ve Demokrasi Derneği bir yandan kadın ve kadınların demokrasiye katkılarına yönelik çalışmalar yaparken, diğer yandan da Kadın ve Demokrasi Vakfı ile sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor.
Örneğin…
Türkiye’nin en büyük kız öğrenci yurdunun Görükle’de yapılmakta olduğunu KADEM Bursa Temsilcisi Hatice Akbaş Şahin’le sohbet ederken öğrendik.
Amaç da şu:
“Genç kızlara yalnızca barınma değil, akademik hayatlarında yardımcı olup entelektüel birikimlerini geliştirecek ortamlar sağlayacağız.”
Bununla birlikte…
“300 kız öğrencinin kalabileceği ve akıllı teknolojilerle donatılmış modern yurt binamızı 2018 Ocak ayı içinde tamamlamayı hedefliyoruz” diyen Şahin, şu bilgiyi de verdi:
“Selçuklu mimarisinde ve akıllı bina özelliği taşıyan yurt binamızda 1’er, 3’er ve 5’er kişilik odalar bulunuyor. Her odanın tuvaleti ve banyosu var. Kız öğrencilerin güvenle kalabilecekleri konforlu bir yurt düşünüldü.”
300 öğrenci kapasitesiyle ticari yurtlar da dahil Türkiye’nin en büyük kız öğrenci yurdunda kalacaklar, açılış sonrası yapılacak başvurular arasından mülakatla belirlenecek.