3 partiden katılımlarla moral bulan DSP Genel Başkan Yardımcısı Özbilge çağrı yaptı: Barajları kaldırıp adil seçim sistemiyle seçime!

DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ÖZBİLGE
DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ÖZBİLGE
DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ÖZBİLGE
DSP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ÖZBİLGE

Bu yolla da… Demokratik Sol Parti’nin geçen hafta yapılan il kongresi sırasında, CHP Yıldırım, Merkez Parti ve Dolunay Partisi’nden bazı katılımlar oldu.
Kongre sonrası…
DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge ile sohbet ederken, bu tür katılımların kendileri için de moral verici olduğunu söyledi ve “Siyasette adresin DSP olduğunu ortaya koyuyor” dedi.
Ardından da…
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile birlikte Türkiye’nin her köşesindeki gözlemlerinden çıkardığı sonuçlara ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:
“Ülkenin iç ve dış pek çok temel sorununda geniş bir kamuoyu uzlaşması var. Eğer normal demokrasi işlese o uzlaşma Meclis’e yansır.”
Vurguladığı şu:
“Millet kendi sorunlarını kendi iradesiyle çözer, ama önce millet iradesinin TBMM’ye yansıması gerekiyor. Bunun için de adaletsiz seçim sisteminin mutlaka değiştirilmesi ve hemen seçimlere gidilmesi gerekiyor.”
Bir önerisi daha var:
“Demokrasiye ve millete yazık olmaması için bu seçim sisteminin değişmesi yanında barajların da kaldırılması gerekiyor.”