MHP’nin Kızılcahamam kampı bugün başlıyor, teklif gelirse tüzük değişikliği de konuşulacak!

MHP’de gelenek oluştu..Her yeni yılın başında Merkez Yönetim ve Merkez Disiplin kurullarının asıl ve yedekleriyle milletvekilleri Kızılcahamam’da 3 günlük kampa giriyorlar.
O kamp bugün başlayacak.
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, cumartesi sabahı Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin konuşmasıyla resmi bölümü başlayacak kamp gündemiyle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle Antalya bölgesindeki çiftçilerle görüşen Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Emin Haluk Ayhan sunum yapacaklar. Afyon Milletvekilimiz Mehmet Parsak ve Genel Başkan Yardımcımız Ümit Özdağ iki ayrı heyet halinde Kıbrıs ve Hatay’da yaptıkları incelemelerle ilgili sunum yapacaklar.”
Ayrıca…
Ortadoğu’daki gelişmelerle ilgili Ekmeleddin İhsanoğlu’nun, Suriye ve Irak merkezli gelişmelerle ilgili olarak da Prof. Dr. Celalettin Yavuz’un sunum yapacaklarını, Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın da parlamentoda gündeme gelecek konularla ilgili bilgilendirme yapacağını söyledi.
Sonra da şunu ekledi:
“Bu çalışmalar sonunda ortaya bir takım tespitler ve teklifler çıkabilir. Bunları da Sayın Genel Başkanımız uygun görürlerse değerlendirirler.”
Biz de açık açık sorduk:
“Değişim isteyenlerin topladıkları imzaları geçersiz kılacak tüzük değişikliği konusu gündeme gelir mi?”
O da cevap verdi:
“Bu konuda özel bir gündem yok. Teklif gelirse konuşulabilir.”