CHP Milletvekili Erkan Aydın’dan iktidara: Kararlara biz de katılalım, Bursa için birlikte hareket edelim!

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AYDIN
CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AYDIN

Kabus gibi olayların yaşandığı bir yılı bitirdik. Önümüzde, yepyeni bir yıl var. Her yeni yıla girerken iyi dilekler dile getirilmesi ve samimi dostluk çağrıları gelenek haline geldi.
Nitekim…
Benzer genel yapı içerisinde mesaj ve çağrılar birkaç gündür yayınlanıyor.
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ise yeni bir yıla girerken ortaya konan iyi dilek ve güzellik beklentileri gibi mesajları bir adım öteye taşıdı.
Bunu da…
Bir muhalefet milletvekili olarak; Bursa’yı birlikte temsil ettikleri iktidar milletvekillerine seslenerek yaptı.
Dedi ki:
“Hepimizin ortak paydası Bursa. Zaten Bursalıları temsil etmek, haklarını korumak için seçildik. Elbette ülke için çalışıyor, yasama görevimizi yerine getiriyoruz, ama şu da bir gerçek ki Bursa sorumluluğumuz da var.”
Sonra da…
Yeni bir yıla girerken en önemli çağrıyı yaptı:
“Gönlümden geçen şu: İktidar partisindeki milletvekili arkadaşlarımızla birlikte, biz muhalefet milletvekilleri Bursa için ortak mücadele edelim, kararlara biz de katılalım.”
Şunu vurguladı:
“Partilerimizin genel politikaları farklı olabilir. Ama biz Bursa için aramızda uzlaşma sağlayabiliriz.”
Şunu da ekledi:
“Hatta, muhalefet milletvekillerinin desteğini almak iktidar partisindeki arkadaşlarımız için daha güçlü bir durum ortaya çıkarabilir.”
Şöyle devam etti:
“Ben şahsen, Bursa ile ilgili konularda ve Bursa’nın hakkını koruma çabalarında CHP Milletvekili olarak her türlü desteğe hazırım.”
Ardından…
“Bursa’nın tüm milletvekillerinin geçmişte bu tür toplantılar yaptıklarını duyuyorum. Aynı tabloyu daha geliştirip bugün de yapabiliriz” dedi ve önerisini gündeme getirdi:
“İktidar ve muhalefet partilerinin milletvekilleri olarak zaman zaman bir araya gelip Bursa’nın sorunlarını ve neler yapılabileceğini konuşabiliriz.”
İsteği şu:
“İktidar ve muhalefet olarak Bursa için el ele olalım, birlikte hareket edelim, omuz omuza mücadele verelim. Biz hazırız.”