Selçuk Türkoğlu, “24 saat milletvekilliği” için yola çıktı!

2015 03 12 13.00.23
2015 03 12 13.00.23
Selçuk Türkoğlu - MHP Bursa Milletvekili Aday Adayı
Selçuk Türkoğlu – MHP Bursa Milletvekili Aday Adayı

AlEzRBXUFnqW8IXMq8fFG3eoqxdxSO0SxzabBB5IO68R


 

Hazırladığı broşürün kapağında “Meydanlardan Meclis’e” yazıyor. Gerçekten de, Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı olarak yıllardır memurların hakları için mücadele veriyor.
Dahası…
Yalnızca kendi alanında kamuoyunun ilgisini çekecek eylemler yapmakla kalmıyor, kamuoyu gündemindeki konularda düzenlenen eylemlere de katılıp destek veriyor.
O nedenle…
Selçuk Türkoğlu gerçekten de meydanlarda yaşayan biri. Zaten kamuoyu da onu eylem renkliliği ile tanıyor. Yani, Bursa’nın bildiği biri.
İşte…
Bu çetin mücadelenin ardından Selçuk Türkoğlu siyaset mücadelesine de girmeye karar verdi. Bugün Ankara’ya gidip MHP’ye Bursa Aday Adayı olarak başvuracak.
Sohbet ederken, hedeflerini açık açık söyledi:
“Benim başka bir işim yok. Görevlerimden de istifa ettim. Onun için 24 saat milletvekilliği yaparım. Bursa’nın her konusu ve sorununu takip ederim. Israrcıyımdır, sonuca da giderim.”
Şunu ekledi:
“Ankara merkezli değil, Bursa merkezli siyaset yapacağım.”
Şu sözü de dikkat çekici:
“Dokunulmazlığı kendimden çok temsil ettiğim kesimin hakları için kullanacağım.”
Şu konuda net tavırlı:
“Siyasete şeffaflık, denetlenebilirlik, otokontrol gelmeli. Siyasetçi seçmenlere sorumluluk hissetmeli. Kapı arkasında konuşulanla, kürsüden konuşulanlar aynı olmalı.”
Bir de…
Aday adayı olduğu MHP ile ilgili gözlemi var:
“17 ilçeyi de gezdim. 1999 seçimlerindeki heyecanı teşkilatlarda yeniden gördüm. MHP aynı çıkışı bu seçimde de yapacak.”