Özensoy’un gözlemi: Vatandaş çılgın projeler beklemiyor ama sorunun çözümünü istiyor

Aslında… Üzerinde iki önemli görev sorumluluğu taşıyor. Hem MHP Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapıyor, hem de Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak MHP’nin en üst karar organında sorumluluk taşıyor.
Şimdi de…
MHP Osmangazi Adayı olarak yerel seçimde özel bir görev üstlendi. Bu göreviyle de MHP’nin Bursa’daki seçim çalışmalarını lokomotifi oldu.
MHP Osmangazi İlçe Başkanı Adem Dönmez ile birlikte kahve içmeye uğradığında, Necati Özensoy karşılaştığı tabloyu üç madde halinde özetledi:
Bir…
“Vatandaş bu seçime yerel seçim gibi bakmıyor. Daha çok genel konuları konuşuyor, o konularda değerlendirme bekliyor.”
İki…
“Bu seçime yerel seçim gibi bakmadığı için de adaylardan çılgın projeler beklemiyor. Zaten adaylara da çılgın proje falan sormuyor.”
Üç…
“Buna karşın, vatandaş yaşadığı sorunların çok basit bir yolla çözümünü istiyor. Adaylardan çare duymak istiyor.”
Sabah saat 09.00’da başlayıp gece saat 01.00’e kadar saha çalışması yaptıklarını söyleyen Özensoy, karşılaştığı ilgiyi önemli buluyor.
Dahası…
Siyasi deneyimi doğrultusunda gözlemini şöyle paylaşıyor:
“Bu seçimde vatandaşın MHP’ye olan güveni ve ilgisini daha fazla gördüm. Özellikle vatandaşın güvenini önemsiyorum.”
Bu arada…
MHP Osmangazi İlçe Başkanı Adem Dönmez de çalışma tempoları hakkında şu bilgiyi verdi:
“Teşkilat olarak farklı bir seçim çalışması yürütüyor. Her mahallede esnaf buluşmasına özellikle önem veriyoruz. Programa aldığımız mahallelerde güne esnafla kahvaltı yaparak başlıyoruz.”
O da karşılaşılan ilgiden memnun:
“Gittiğimiz mahallede gündüz esnaf ziyaretleri ve sohbetler yapıyoruz. Gece ise bulunduğumuz yer hemen nokta mitinge dönüşüyor. Bu da bizi mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor.”