Sıcak mesaj Balkanlardan geldi… Başbakan Erdoğan’dan Kosova’da Altepe’ye açık teşekkür

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışlar için Kosova’ya gittiğini biliyorduk. Ama o heyette Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de olduklarını bilmiyorduk.
Televizyonda izlerken…
Daha doğrusu, Piriştina’da havaalanı açtıktan sonra Prizren’deki mitingde konuşurken sözlerine “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve çalışma arkadaşlarına, ayrıca Prizren Belediye Başkanı Munya’ya teşekkür ediyorum” dediğinde dikkatimiz de konuşmaya yoğunlaştı.
Sonra…
Altepe ile görüştük. Sabah Vali Karaloğlu ile birlikte İstanbul’dan özel organizasyonla Kosova’ya gelmişlerdi. Konuştuğumuzda Prizren’den Piriştina’ya gidiyorlardı. “Akşam da Bursa’ya döneceğiz” dediğinde, artık ülkeden ülkeye gitmenin ve gidilen ülkenin kentleri arasında yolculuk yapmanın da yaşanılan kentin ilçesine gitmek kadar kolaylaştığını bir kez daha anladık.
Altepe mutluydu.
Çünkü…
Başbakan Erdoğan biri miting konuşmasına başlarken, diğeri köprünün açılış kurdelasını keserken iki kez açık açık teşekkür etmişti.
“Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Prizren deresi ıslah çalışmasını gerçekleştirdik. Ayrıca dere üstündeki Taşköprü ve Arasta köprülerinin hem onarımlarını hem aydınlatmalarını yaptık. Balkanlardaki her programa açılış yetiştiriyoruz” derken de yaşadığı keyfi ve mutluluğu ortaya koydu.