CHP’de Gürhan Akdoğan başkanlığındaki yeni yönetim görev dağılımı yaptı

Siyasette tek adaylı kongreler önemsenir. Ama tek adaylı kongrelerin verdiği parti içi bütünlük görüntüsü kadar, listelerde oluşan baskıların tek noktada yoğunlaşması nedeniyle sorunlar da yaşanır.
Çünkü…
Birden çok aday olduğunda, yönetim ya da üst kurul delegeliği bekleyenler farklı listelere yönelebilecekleri için, listeyi hazırlayan adaya baskıları nispeten azalır.
Oysa…
Tek adaylı kongrelerin tek adayı listesini hazırlarken tüm beklentileri yerine getirme ve istekleri karşılama sıkıntısıyla karşı karşıya kalır.
Nitekim
28 Mart Pazar günü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da katılımıyla yapılan CHP Bursa İl kongresinde Gürhan Akdoğan yeniden il başkanı seçilirken tek aday olmanın sıkıntılarını fazlasıyla yaşadı.
Bununla birlikte…
Kongre salonunda ortaya çıkan tepki görüntülerine karşın, kongre sonrası 17 ilçe başkanıyla birlikte basın toplantısı düzenleyerek “parti içinde işlerin yolunda olduğu” mesajını verdi.
Ardından da…
Akdoğan dün akşam yeni il yönetim kuruluyla ilk toplantısını yaptı.
Toplantıdaki görev dağılımıyla başkanlık divanı oluşurken, İl Sekreterliği’ne Selim Lümalı yeniden getirildi. Akyan Kurkur yeni dönemde İl Saymanı olarak görev alırken Şenay Demiray da yeni İl Eğitim Sekreteri oldu.
Bu arada…
Yine dün akşam CHP İl Disiplin Kurulu da toplanıp görev dağılımı yaptı.
Buna göre…
Özden Doğan yeniden İl Disiplin Kurulu Başkanı olurken Ali Topçu da geçen dönem olduğu gibi yine İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Tansel Zor ise İl Disiplin Kurulu Sekreteri olarak görev yapacak.