Bitmeyen Bursa yatırımlarını takibe aldı, Mudanya’ya metrobüs geliyor: Bozbey’den 2 karar

Bursa… 8 bin 500 yıllık tarihiyle, halâ tarım yapılabilen bereketli topraklarıyla, sanayisiyle, kültür ve doğa turizmiyle, Uludağ’ıyla, sahilleriyle çok özel kent.
Gelin görün ki…
Türkiye’nin dördüncü büyük kenti, Ankara’nın ilgisini çekemiyor, hak ettiği yatırımları alamıyor. Hatta, merkezi yönetimin, yani hükümetin zaman zaman gündeme alıp başladığı yatırımlar da bir türlü bitmiyor.
31 Mart’ta…
2004 yerel seçiminden beri Büyükşehir’de iktidarda olan AK Parti yerine, 47 yıl sonra CHP seçimi kazandı. Bu da, “AK Partili Büyükşehir dönemlerinde bile Bursa’ya yatırımda cimri davranan hükümet, acaba Büyükşehir CHP’ye geçtiği için iyice unutur mu?” sorusuna neden oluyor.
İşte…
Bursa’nın bu kadersizliğini ortadan kaldırmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey farklı bir hazırlık yapıyor.
Düşüncesi şu:
“Bursa sahipsiz değil” mesajı vermek için her hafta Bursa’nın bitmeyen bir yatırımının şantiyesine gidip oradan seslenecek.
Örneğin…
Hızlı tren şantiyesine gidecek ve “13 yıl geçti, bu tren neden gelmedi?” diye soracak. Aynı şekilde Şehir Hastanesi Metrosu’nun şantiyesinden “Ne zaman bitecek?” diye soracak.
Uzayan inşaat nedeniyle Geçit esnafının batıp dükkan kapattığını, Bursalıların da aşamadıkları trafik nedeniyle yollarda kaldıklarını söyleyecek.
Temelini…
Ocak 2023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı Görükle Metrosu ile, projeleri hazır Görükle Kavşağı ve Hasanağa Bağlantı Yolu inşaatlarının neden başlamadığını da yerine gidip soracak.
Yine…
Dağ Yolu’nun tamamlanmasını engelleyen Doğancı Tüneli’nın 9 yıldır neden bitirilemediğini de şantiyesine gidip soracak.
Barajlar için de çağrı yapacak.
Bu arada…
Bozbey yönetimi ulaşımı kolaylaştıracak uygulamalara da başlıyor.
İlk olarak…
Mudanya Yolu’nda trafik yoğunluğuna karşı metrobüs düşünülüyor. Bunun için de yolda düzenlemeler planlanıyor.
Mudanya Metrobüs Hattı’nı yakında açıklamak için hazırlık yapılıyor.

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]