Herkesle müzakere yanlısı yeni Genel Sekreter hedefini açıkladı: Bursa’nın yaşam kalitesini arttırmak

Aradığımızda… 5 yıldır görevde olan Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri sıfatıyla, finansman ve çalışmalarını yürüttüğü metro-tramvay projeleri için Dünya Bankası heyetiyle görüşüyordu.
Adana’dan henüz ayrılmama nedeni bu. Başkan Zeydan Karalar’ın ricasıyla Dünya Bankası görüşmeleri için kalmış. Bayram sonrası Bursa’ya gelecek.
Doç. Dr. Ergül Halisçelik…
Deneyimli yerel yönetim bürokratı ve akademisyen olarak Adana ve Bursa’nın birbirlerine benzediklerini vurgulayıp, yeni Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak şunu söyledi:
“Adana’daki gibi mali disiplinin sağlanması, Bursa Büyükşehir Belediyesi gelirlerinin artması için hep birlikte çalışacağız.”
Üzerinde durduğu şu:
“Bursa’mızın yaşam kalitesinin arttırılmasına Valilik, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, üniversiteler, özel sektörle birlikte katkıda bulunmak hedefimiz. Bunu da Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’in vizyonuyla başaracağız.”
Hedefi şu:
“Türkiye’nin dördüncü büyük şehri Bursa’mızı sadece rakamsal boyutuyla değil, eğitim ve sağlık başta yaşam kalitesini arttırmak hedefimiz olacak. Mustafa Bozbey başkanımızın vizyonu ve tecrübesi var. Biz de ulusal-uluslararası tecrübemizi Bursa için kullanacağız.”
Sonra da öncelikli projeleri açıkladı.
Bir…
“Adana’mızın metro ve tramvay projesinin finansman ve teknik boyutuyla Dünya Bankası görüşmelerini yürüttüm. Mustafa Başkanımızın vizyon projesi olan birinci metro hattının devamı önceliğimiz olacak.”
İki…
“Evsel atıkların toplanması ve depolanması başta, Başkanımızın taahhüt ettiği bir çok proje var. Bunları da paydaşlarıyla birlikte Bursa’mıza kazandıracağız.”
Çalışma anlayışını şu sözlerle dile getirdi:
“Projeleri herkesin sahiplenmesini önemsiyorum. Vatandaşın görüşleriyle, paydaşların ortak karar almaları önemli. Başkanımızın vizyonu da bu.”
Ardından…
“İyi sistem-kötü sistem nedir biliyorum. Bursa’ya daha büyük katma değer katabilmek için tüm paydaşların desteğini bekliyorum” deyip mesajı verdi:
“Bursa’ya değer katacak herkesle, tüm partiler ve kesimlerle görüşüp müzakere etmekten memnun olurum.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]