Eşbaşkan’la sağ siyasetin yönetimini değiştirdiler, yapılışını da değiştirmek istiyorlar

DOĞRU PARTi GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TOLGA KORNOŞOR
DOĞRU PARTi GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TOLGA KORNOŞOR

4 yıl önce… DP-AP-DYP-DP geleneğinde merkez sağ siyaseti yapanların başlattıkları siyasi harekete Çoban Ateşi adı verilmesi fikri Bursa’dan doğdu.
Sonrasında…
Doğru Parti adıyla siyasal parti kimliği kazandı . Pazar günü, BUTTİM Kongre Merkezi’nde saat 13.00’te başlayacak Bursa  İl Kongresi’ne Doğru Parti Eşbaşkanları Rıfat Serdaroğlu ve Dr. Arda Ateş de katılacak.
Kongre öncesi…
Çoban Ateşi’ne Bursa’dan ilk katılanlardan olan Doğru Parti Stratejiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tolga Kornoşor’la sohbet ettik.
Dedi ki:
“Sokağa indiğim zaman şöyle bir soruyla karşılaşıyorum: Tamam, buna oy vermeyelim de, kime verelim? Biz bu sorunun cevabını vermeye geliyoruz.”
Hedeflerini açıkladı:
“Bugünün iktidar ve muhalefet partilerinin sergiledikleri siyasi yapıyı değiştirip yeni bir yol getireceğiz. Siyasetin yapılış şeklini değiştireceğiz. Şeffaf, rekabetçi, yaratıcı ve kapsayıcı siyaset yapacağız.”
Kendilerini…
“Merkez ve merkez sağ” olarak nitelendirdiklerini vurgulayıp şunu söyledi:
“Anayasa’nın ilk 6 maddesiyle ihntilafı olmayan herkesi kucaklamak hedefimiz.”
Ardından…
Yerel seçim için aday çıkarmadıklarını söyleyip, “20 yıl kaybeden Bursa’da beklentisiz olarak Mustafa Bozbey ve CHP adaylarını destekliyoruz” dedi.
Partinin yönetim şeklini de şöyle açıkladı:
“Siyasette kadınların da erkeklerle aynı seviyede yer alıp mücadele etmelerinin önünü açmak için Eşbaşkanlık sistemine geçtik.”
Şunu vurguladı:
“Etnik siyaset yapmıyoruz. Merkez ve merkez sağı kapsayıcı, özgürlükçü, demokratik, laik, vatansever, gelenekçi çizgide partimizi yüceltmek istiyoruz. Muhafazakâr demokratları, liberal demokratları, sosyal demokratları, kısaca tüm demokratları partimiz çatısı altında siyasete davet ediyoruz.”
Çağrısı şu:
“Katılımcı demokrasiye inanan Doğru Parti seçmenlerini mutlaka oylarını kullanmaya çağırıyoruz.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]