Fatih Erbakan’la görüşen Sedat Yalçın 10 yıl sonra ‘Nerede kalmıştık?’ mesajıyla döndü

YENiDEN REFAH GENEL BAŞKANI FATiH ERBAKAN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NAiM ÖZTÜRK iL BAŞKANI MURAT KOLANCI BÜYÜKŞEHiR ADAYI SEDAT YALÇIN
YENiDEN REFAH GENEL BAŞKANI FATiH ERBAKAN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI NAiM ÖZTÜRK iL BAŞKANI MURAT KOLANCI BÜYÜKŞEHiR ADAYI SEDAT YALÇIN

Görüşme… Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde 45 dakika sürdü. Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk ve İl Başkanı Murat Kolancı görüşmede Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a, Bursa Büyükşehir adaylığı önerdikleri Sedat Yalçın’ı tanıttılar.
Bursa teşkilatından yaklaşık 50 kişi de Genel Merkez önündeydi.
İlk olarak…
Sedat Yalçın geçmişteki çalışmalarını, iş yaşamını, Bursa’ya ilgili görüşlerini, kentleşmeyle ilgili yurt dışı incelemelerini anlattı.
Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk o anları aktardı:
“Sayın Genel Başkanınıza bilgilendirme yapmıştık. Sayın Yalçın da düşüncelerini aktarması yanında, bazı projeleri dosya olarak takdim etti.”
İzlenimini şu:
“Bir süredir Sayın Genel Başkanımız Sayın Yalçın’ı yakından takip ediyor. Nedir, ne değildir, biliyor. O nedenle çok verimli bir görüşme oldu.”
İlk mesajı da açıkladı:
“Görüşme sonunda, ‘Şu andan itibaren gece-gündüz çalışacaksınız. Buraya bir dahaki sefere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gelmeniz gerekiyor’ dedi.”
Ardından…
Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Adayı olarak Ankara’dan dönüş yolundaki Sedat Yalçın’la görüştük.
Öncelikle…
“31 Mart seçimlerinin Bursa’da adaylar yarışı halini alacağı belliydi. Şimdi yeni bir aşamaya geçtik” dedi ve adaylığını onaylayan Dr. Fatih Erbakan’a teşekkür etti.
Öncelikli projelerini de açıkladı:
“Deprem ve iklim değişikliği başta olmak üzere tüm sorunlara perspektifle yaklaşacağız. Ekonomik kriz ortamında sosyal politikaları gündem yapacağız.”
Şu sözü verdi:
“Hiçbir kadın, genç, çocuk, engelli kendini terkedilmiş ve yalnız bırakılmış, ötekileştirilmiş hissetmeyecek. Herkesi kucaklayan sosyal planları açıklayacağız.”
Ardından…
AK Parti İl Başkanlığı sonrası siyasete dönüş mesajını verdi:
“10 yıl aradan sonra, ‘Nerede kalmıştık?’ deyip Bursa’yla kucaklaşacağız.”

Tanıtım Yazısı

Dolum ve kapama makineleri nelerdir?

Gıda sektöründen kimya endüstrisine kadar geniş bir yelpazede kullanılan dolum ve kapama makineleri, üretim süreçlerinin vazgeçilmez parçalarıdır. Modern üretim hatlarının kalbinde yer alan bu makineler, […]