AK Parti Milletvekili Kılıç umut verdi: Bursa hayalini kurduğu yatırımlara kavuşacak

AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi VE FGENEL SEKRETER YARDIMCISI AHMET KILIC
AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi VE FGENEL SEKRETER YARDIMCISI AHMET KILIC

Siyaseten… AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi unvanlarına Ahmet Kılıç geçen hafta AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı kimliğini yeniden ekledi.
Olay’da…
Kahve içimi konuğumuz olduğunda, Plan ve Bütçe Komisyonu tüm yatırımların görüşüldüğü yer olduğu için, daha kahvesinden ilk yudumunu alırken Bursa’nın ulaşım yatırımlarını sorduk.
Kılıç da şunu söyledi:
“Hızlı tren inşaatında gecikme yaşandı. Fakat bundan sondraki süreci çok hızlı götürmeye kararlıyız. Nitekim, hızlı tren hattında yüklenici firma da çalışma temposunu arttırdı. Şu an hızlı bir çalışma var.”
Hemen ardından…
“Bandırma hattı ne olacak?” diye sorunca da şu cevabı verdi:
“Bilindiği gibi bu hat projeye sonradan eklendiği için çalışmalar Bursa- Osmaneli hattına göre yeni başlıyor, ama planlandığı gibi devam ediyor.”
Şunun altını çizdi:
“Bandırma hattında şu an yapılan bazı teknik çalışmalar var. Örneğin, güzergahta sondajlar yapılıyor. Yine, kamulaştırmalar gündemimizde. Aksama olacağını sanmıyorum.”
Ardından…
“Bursalılar müsterih olsunlar. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte Bursa’nın ulaşım sorunlarının takipçisiyiz. Neredeyse her hafta Ulaştırma Bakanlığı’ndan bilgi alıyoruz” dedi ve şu mesajı verdi:
“Bursa’yı, hayalini kurduğu büyük yatırımlarla AK Parti buluşturacak.”
Şunu vurguladı:
“Açık yüreklilikle şunu söylemek istiyorum: En büyük desteğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız. Bizlere sürekli Bursa’yı soruyor, Bursa’nın ihtiyaç duyduğu yatırımlarla yakından ilgileniyor, ilettiğimiz sorunlar için hemen devreye giriyor.”
Sohbetimizde…
Bursa’Ankara’ya bağlayacak otoyolu da sorduk. Şu bilgiyi verdi:
“Ankara Otoyolu kentimiz ulaşımı için önemli bir proje. Ulaştırma Bakanlığımız bu yolu 2035 hedefli projeler arasına aldı, ama öncelikli projeler arasına girmesi için temaslarımız sürüyor.”

İlgili Reklamlar