İYİ Parti bakışını İsmail Hoca açıkladı: Türkiye’nin ışıkları öyle yanacak ki, kurumların ışıkları renk olarak kalacak

iYi PARTi GRUP BASKANI PROF DR iSMAiL TATLIOGLU
iYi PARTi GRUP BASKANI PROF DR iSMAiL TATLIOGLU

Önce… Şehreküstü’nde, İYİ Parti İl Başkanlığı’nın bulunduğu binanın önüne geldiğimizde, kapı önündeki canlı yayın aracı dikkatimizi çekti.
Öğrendik ki…
İYİ Parti Genel Merkezi’nin uygulaması gereği, Genel Başkan ve Grup Başkanı basın toplantıları canlı yayınlanırmış. Araç da İstanbul’dan gelmiş.
Bu da…
Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun siyasette ulaştığı pozisyonu net şekilde gösterdi. Yıllardır tanıyan ve izleyen bir gazeteci olarak biz de gurur duyduk.
Gözümüzün önünden de siyasi yaşamı geçti.
Mehmet Gazioğlu’nun Çiller hükümetinde İçişleri Bakanı olduğu dönem, İsmail Tatlıoğlu da Bakan Danışmanı olarak yanındaydı, ama siyaset sahnesine 1999’da DYP Büyükşehir Adayı olarak çıktı.
2001’de AK Parti kurulurken Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomi programı görevi ona verildi. Uludağ’daki kampta AK Parti’nin ilk ekonomi programının çerçevesini o çizerken Ali Babacan’ı kimse bilmiyor, tanımıyordu.
Ne zaman ki…
Meral Akşener’le birlikte Tatlıooğlu 2002 seçimi öncesinde AK Parti’den ayrıldı, Babacan’ın yıldızı parladı.
Kürsüdeki İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu’nu dinlerken şunu düşündük:
“AK Parti’den ayrılmasaydı Ali Babacan yer bulamayacak, İsmail Hoca da bakan olarak kamuoyu önüne çıkacaktı.”
Kısmet…
Tatlıoğlu bugün yine Akşener’le birlikte siyaset yapıyor. Üstelik Grup Başkanı olarak Akşener adına partisinin Meclis’teki yönetimini üstlendi.
Yeni göreviyle Bursa’daki ilk etkinliğinde, partisi de onu yalnız bırakmadı. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş, İl Başkanı SelçukTürkoğlu ve kalabalık bir kadro yanındaydı. Eski il başkanı Yahya Bahadır da masadaydı.
O da…
Yaygın bazı kanalların canlı yayınladığı basın toplantısında, bilinen nezaketiyle Türkiye ve Bursa gündemine ilişkin muhalefet eleştirileri yaptı, mesajlar verdi.
Örneğin…
“Türkiye’nin ışıkları öyle bir yanacak ki, kurumların ışıkları sadece renk olarak kalacak” deyip ekledi:
“Önemli olan üreten yapıların her birinin ışıkları. Bizim iktidarımızda Tofaş’ın, Reno’nun ışıkları yanacak. Asla da karamsar değiliz.”
Vurgusu da şuydu:
“Hem Türkiye’nin, hem Bursa’nın siyasi iklimini değiştireceğiz.”