2023’e kadar her dakika sahada olmak hedefiyle MHP ‘seçim yönetimi’ oluşturdu

MHP GENEL BASKANI DEVLET BAHCELI VE MHP IL BASKANI CIHANGIR KALKANCI
MHP GENEL BASKANI DEVLET BAHCELI VE MHP IL BASKANI CIHANGIR KALKANCI

Hedefi… İl kongresini tamamladıktan sonra, ilçe kongrelerindeki gibi yıldırım hızıyla teşkilatları ziyaret edip ilk yönetim kurulu toplantılarına katılmakta olan MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı açıkladı.
“Kongrelerimiz sonrası başlayan partimizin 13. dönemi bizim için çok önemli. Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti devletinin 100. yıldönümü. O nedenle, bu dönem bizim ‘Büyük Türkiye’ ülkümüzün gerçekleşeceği dönem olacak.”
Şunu vurguladı:
“Bu dönem için kongrelerde seçilmiş olan yönetim kurullarımız, 2023 yılında zamanında yapılacak seçimin sorumluluğunu da üstlenecekler.”
Ardından…
“Hedefe ulaşmak için, diğer dönemlerden daha fazla sorumluluğumuz olduğunun farkındayız” dedi ve bu döneme özel yeni yapılanma yoluna gittiklerini söyledi.
Yeni yapılanmanın neler getirdiğini şöyle açıkladı:
“17 ilçemizin ve il teşkilatımızın doğru şekilde koordine edilmesiyle işe başlayacağız. Bu nedenle aktif olarak sahada çalışacak komisyonlara dayalı yönetim sistemi getiriyoruz. Bu amaçla il ve ilçelerimizde birbirleriyle uyumlu komisyonlar oluşturduk.”
İşleyişi de anlattı:
“Her komisyon için İl Başkanlığımızda il başkan yardımcılarımızdan biri sorumlu olarak görev yapacak. Aynı şekilde, ilçelerde de ilçe başkan yardımcıları ayrı ayrı komisyonlardan sorumlu olacaklar.”
Sistemin koordinasyon noktası şu:
“Bu komisyonlardan sorumlu olan il başkan yardımcıları ve ilçe başkan yardımcıları ayda bir kez İl Başkanlığımızda toplantı yapacaklar. Böylece 17 ilçe teşkilatıyla il teşkilatı arasında çok kuvvetli bir bağ oluşturacağız.”
Şunun da altını çizdi:
“Yapmak istediğimiz şu: Sorumluluğu dağıtıp, daha fazla insanla etkileşime geçebilmek. Sistemin işleyişi bu nedenle önemli.”
Üzerinde durduğu ise şu:
“Allah nasip ederse, birkaç ay içinde bu yapıyı teşkilatlarda tam olarak oturtacağız. Sonra da, zamanında yapılacak olan 2023 seçimleri için hız kesmeden çalışmak üzere sahaya çıkacağız.”
Şunu da ekledi:
“Seçime kadar her gün her dakika sahada olacağız. Girilmedik mahalle, gezilmedik sokak bırakmayacağız.”