CHP Milletvekili Erkan Aydın, Futbol Federasyonu Başkanı Özdemir’e sordu: Bursa önemli değil mi?

TÜRKiYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI NiHAT ÖZDEMiR VE CHP BURSA MiLLETVEKiLi ERKAN AYDIN
TÜRKiYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI NiHAT ÖZDEMiR VE CHP BURSA MiLLETVEKiLi ERKAN AYDIN

Yer… Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstanbul Riva’daki tesisleri. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ziyaret ettiği Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’e kentin isteğini muhalefet partisi milletvekili olarak iletti.
Dedi ki:
“Pandemi nedeniyle liglere ara verildiğinde Bursaspor üçüncü sıradaydı. Ancak lig sonuçlandığında altıncı oldu ve play-of maçlarından çıkamadı.”
Sonra şunu vurguladı:
“Bursaspor, Bursa için çok önemli. Şehir Bursaspor’la yatıp kalkıyor. Sizin de iyi bildiğiniz gibi Bursa tesisleri ve altyapılarıyla tam bir futbol kenti.”
Şunu istedi:
“Pandemiden takımlar etkilendikleri için Süper Lig’den düşmeyi bu sezon kaldırdınız. Fakat aynı o pandemiden belki de en çok Bursaspor etkilendi.”
Açık açık sordu:
“Süper Lig’den düşmeleri önlenen Kayserispor, Malatyaspor ve Ankaragücü önemli de; Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor önemsiz mi? Bursa önemli bir kent değil mi?”
İsteği tekrarladı:
“21 takımlı bir ligle 24 takımlı lig arasında hiç fark yok. Bursaspor’u, Adana Demirspor’u ve Akhisarspor’u da Süper Lig’e davet etmelisiniz.”
Sözlerini…
“Bursa kenti adına, Bursaspor için adalet istiyoruz” diyerek tamamladı.
Bunun üzerine…
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de, Süper Lig’in çok takımla, örneğin 24 takımla oynanması halinde yaşanabilecek teknik sıkıntılar üzerine düşüncelerini dile getirdi.
Yanı sıra…
Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarıyla Türkiye Kupası maçları nedeniyle futbol takviminin çok sıkışacağını söyledi.
Bildiğimiz şu:
Konu; Bursa’nın eski bakanları, mevcut ve eski milletvekilleri tarafından hem Cumhurbaşkanı’na, hem Gençlik Spor Bakanı’na, hem Futbol Federasyonu Başkanı’na günlerdir Bursa’nın beklentisi olarak iletiliyor.
O bakımdan…
Futbol Federasyonu’nun bu hafta vermesi beklenen karar öncesinde muhalefet milletvekili olarak Aydın’ın dillendirdikleri kentin her kesiminin isteğini yansıtması ve kent dayanışması adına önemli.
Alınacak kararı umutla bekliyoruz.