En prestijli yol projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu Bursa bürokratı İlyas Bulut’a emanet edildi

KUZEY MARMARA OTOYOLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İLYAS BULUT
KUZEY MARMARA OTOYOLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İLYAS BULUT

Gerçi… Anlatırken bürokrasi deyip geçiyoruz, ama kendine özgü işleyişi olan bürokrasi içinde iş üreten bürokratların durumları da zor.
Bazen…
İş üretmenin bile sorunları olabiliyor ve beklenmedik gelişmelerle bürokratların sıkıntıya düştükleri oluyor, ama ilerleyen süreç yeni yollar açabiliyor.
Önümüzde işte böyle bir örnek var.
Öner Özgür Haziran 2012’de Karayolları 14. Bölge Müdür Vekili olarak Ankara’dan Bursa’ya atandığında, Bölge Müdür Yardımcıları olan İlyas Bulut, Bekir Koç, Mehmet Yazıcıoğlu ile birlikte kolları sıvadılar.
Bursa’nın ve sorumluluk bölgesindeki yolların iyileştirilmesi, sorunlu yerlerin çözülmesi için çok hızlı hareket ederek kısa sürede önemli projelere imza attılar.
O süreçte…
Özgür’ün başarısı nedeniyle İstanbul’a atanması bekleniyordu, fakat 2016’da sürpriz kararla Ankara’ya merkeze alındı. Ekipten İlyas Bulut’un Kayseri’ye, Bekir Koç’un da Konya’ya atamaları çıktı.
İlerleyen süreçte…
Öner Özgür yine bir ulaştırma hedefli kurum olan TCDD’de görev aldı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak yatırımları üstlendi.
İlyas Bulut ise bugün için Türkiye’nin en prestijli ulaşım projesi kabul edilen Kuzey Marmara Otoyolu’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.
Bugün de…
Bu büyük projenin tüm sorumluluğunu Genel Müdür pozisyonu yetkileriyle sürdürüyor, yolun tamamını yıl sonunda açabilmek için gece-gündüz çalışıyor.
Öyle ki…
Bayramda ailesini görebilmek için Bursa’ya gelmeye bile zaman bulamadı.
Bursa’nın yolları için proje ve çözüm ürettikten sonra bugünün en büyük yol projesinde en önemli pozisyona gelen İlyas Bulut’la zaman zaman eski dost olarak sohbet ederiz.
Bayramdaki sohbetimizde de bayramlaşma ifadelerinden çok Kuzey Marmara Otoyolu’nu konuştuk. Onu dinlerken de projenin büyüklüğünü ve Türkiye’nin karayolu ulaşımı açısından önemini daha iyi anladık.
Gördük ki…
Salgın ve genel kriz etkisine karşın başında bulunduğu projeye tam odaklanmış ve hedeflenen sürede bitirmekten başka bir şey düşünmüyor.
Biz de…
Bursa’nın bir bürokratının böylesine büyük ve önemli projenin en yetkilisi olmasından mutluluk duyduk. Onun başarısından da Bursa adına pay çıkardık.