Seçilmişlerin hesap verebilir olması çok güzel… AK Parti siyasete yenilik getirdi, tam kadro ‘Bursa’ya Değer’ deyip yaptıklarını anlattı

AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BURSAYA DEĞER
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI BURSAYA DEĞER

Açıkçası… Demokrasilerin güzel yanları arasında vatandaşın seçilmişe hesap sorabilmesi var, ama bunun karşılığında yöneten konumundaki siyasi iradenin yani seçilmişlerin de hesap verebilir olması çok daha önemli.
Hele…
Siyasi irade çıkıp hem geride kalan sürecin değerlendirmesini yapıyor, hem de geleceğe yönelik hedeflerini ortaya koyuyorsa, bunun da örnek olması gerekir.
AK Parti İl Başkanı Ayhan işte bunu başardı.
Yanına…
Eski bakanlar Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala’nın da aralarında bulunduğu AK Parti Bursa milletvekilleri Ahmet Kılıç, Dr. Mustafa Esgin, Refik Özen, Vildan Yılmaz Gürel, Emine Yavuz Gözgeç, Osman Mesten, Atilla Ödünç, Zafer Işık’ı aldı.
Müfit Aydın’ın cenazesi nedeniyle katılamadığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da hesap verenler arasındaydı. İlçe belediye başkanları ve ilçe başkanları da salondaydı.
Böyle bir tabloya siyasette kolay rastlanmıyor. Özellikle iktidar partileri hesap verme görüntüsünden uzak durmaya özen gösteriyor.
Oysa…
Hafta içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirme toplantısı adı altında hesap verdiği açıklamaların ardından “Bursa’ya Değer” başlığı altında AK Parti Bursa kadrolarının hesap vermesini önemsedik.
İl Başkanı Salman’ın 56 dakika süren sunumunda tüm Bakanlıkların tüm birimleriyle ilgili yapılan tüm işler tek tek perdeye yansıtıldı.
Rakamların en yalın haliyle ortaya konduğu toplantıda hem 2019 yılında yapılanlar, hem 18 yıllık AK Parti iktidarında yapılanlar dile getirildi.
Üstelik…
AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman hem sunumunun başında, hem kapanışta vefa da gösterdi:
“Partimizin kuruluşundan bugüne bakan, milletvekili, il-ilçe ve belediye başkanı olarak hizmet eden, emek veren herkese teşekkür ediyorum.”
İyi hazırlık yapıldığı belli olan  “Bursa’ya Değer” sunumda öne çıkan yatırımlar olarak da ulaşım ve sağlık projeleri dikkatleri çekti.
Otoyolun 20 milyar liralık maliyeti de eklendiğinde, Bursa’ya 2019 yılında toplam 31.5 milyar liralık yatırım geldiğini bu sunumdan öğrendik.
2020’de başlayacağı açıklanan projeler ise Bursa’nın hedefleri oldu.