Gündemdeki siyasi polemiklere ve gerginliklere ‘kadın’ yaklaşımı… Yeniden omuz omuza vermeye ihtiyaç var, yan yana olmalıyız

SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI EBRU ASİLTÜRK SELİM SAİT TERZİOĞLU BURSA İL KADIN KOLLARI BAŞKANI HATİCE ATAŞ
SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI EBRU ASİLTÜRK SELİM SAİT TERZİOĞLU BURSA İL KADIN KOLLARI BAŞKANI HATİCE ATAŞ

Sabah Ankara’dan yola çıktı, ilk toplantıyı İnegöl’de yaptı. Konuğumuz olup sohbet ettikten sonra Yıldırım ve Osmangazi’deki toplantılara yetişmek üzere ayrıldı. Günün sonunda da programında SP İl Başkanlığı ziyareti vardı.
Yoğun programla…
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Diş Hekimi Ebru Asiltürk yardımcılarıyla birlikte adeta Bursa çıkarması yaptı.
Teşkilat Başkanı Ayşe Bölükbaşı ve Halkla İlişkiler Başkanı Hülya Karapınar’a, Bursa’dan da İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Ataş ve yönetimi eşlik ettiler.
Bu dönem…
SP üst yönetiminde Merkez Disiplin Kurulu Üyesi olarak yer alan Selim Sait Terzioğlu da yalnız bırakmadı.
Öncelikle…
Seçmen sayısı 100 bini aşan merkezleri ziyaret ettiklerini ifade eden Asiltürk, başlattıkları saha çalışmasını “kılcal damarlara ulaşmak” olarak tanımladı.
Kadının siyasetteki yeriyle ilgili düşüncelerini paylaşırken “Biz siyaseti şu an yapılandan farklı görüyoruz” dedi ve şu tanımı yaptı:
“Siyaset hizmettir. Erbakan Hoca’mızdan böyle öğrendik. Yönetilenle yönetici arasındaki ilişkidir siyaset. Günlük yaşamdaki olumsuzlukların, bunlara karşı üretilen çözümlerin yeridir. Erkek-kadın fark etmez.”
Hedefleri şu:
“Yalnızca bizim gibi düşünenler ve kendi çocuklarımız için değil, herkes için adalet ve hakkın tesis edildiği bir dünya hayal ediyoruz.”
Ardından…
“Motivasyon kaynağımız bu” dedi ve devam etti:
“Saadet Partisi özelde Türkiye, genelde tüm dünya için hak ve adalete dayalı düzeni savunuyor. Kadının tanımı da bu işin içinde.”
Bakışı şu:
“Siyaseti oraya buraya sıkıştırmıyoruz. Nerede hangi görev verilirse onu yapıyoruz. Kadına siyaset fırsatı sağladığımız için de diğer partilerden farklıyız.”
Net bir mesaj verdi:
“Yeniden bu milletin kardeş olmaya ihtiyacı var. Yeniden omuz omuza vermeye ihtiyaç var. Onun mayasını da SP olarak görüyoruz.”
Şunu da ekledi:
“İnsanları karşı karşıya konumlandırmak doğru değil. Ülkemizin sorunlarına karşı yan yana durmalarını sağlamalıyız.”