Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’le Bursa’yı masaya yatırdık… Yeni atama ve kliniklerle Şehir Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu, Bursa sağlık hizmetinde artık örnek merkez

KIZILAY MUDANYA ALTINTAŞ KAMPI VE SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR
KIZILAY MUDANYA ALTINTAŞ KAMPI VE SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR

Şunu biliyoruz… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gençliği Bursa’da geçti. Bursa Erkek Lisesi mezunu olmasının etkisiyle Bursa’nın sağlık hizmetleri yatırım ve planlamasına daha duyarlı yaklaşıyor.
Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir de geçmişte Bilecik Milletvekili olmasına karşın Bursa’da büyüdü, yetişti, eğitimini bu kentte yaptı, ailesi de Bursa’da yaşıyor.
Kısa adı BİHMED olan Bursa İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığı yıllarında önemli sivil toplum örgütü organizasyonlarına imza attı.
Öyle olduğu için…
Sağlık hizmetlerinde yatırımdan planlamaya kadar Bursa’nın avantajları var.
Nitekim…
Geçmişte BİHMED yönetiminde birlikte çalıştığı Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan’la birlikte Kızılay’ın Mudanya Altıntaş’taki Gençlik Kampı’nda buluştuğumuz Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’le uzun uzun Bursa sohbeti yaptık.
Önce…
Yönetim kurulu üyesi olduğumuz Kızılay’a ait Gençlik Kampı’nın sağlık turizmi için değerlendirilmesinden başlayıp, Bursa’nın sağlığını konuştuk.
Söze…
“Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Bursa Valimiz Sayın Yakup Canbolat, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla tam bir uyum içinde Bursa için çalışıyoruz” diye başladı ve şunu söyledi:
“Bursa’da sağlık yatırımları fiziki anlamda büyük ölçüde tamamlandı. Şimdi yepyeni bir sağlık planlamasıyla hamle zamanı başlıyor.”
Ardından…
Yeni sağlık planlamasının hamle başlangıcını açıkladı:
“Şehir Hastanemiz açılalı 5 ay gibi kısa bir süre oldu ve bu kısa sürede çok mesafe aldı. Yan dal eğitimini tamamlamış ‘uzmanın uzmanı’ denilebilecek doktor atamalarıyla 10 klinik açılmasına onay verdik.”
Şunu vurguladı:
“Geçen hafta Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüz ekibiyle birlikte geldi ve son düzenlemeleri yaptı. Böylece Şehir Hastanemiz aynı zamanda Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Bu da Bursa için büyük bir şans.”
Şu bilgiyi de verdi:
“Doktor eksiğimiz yok. Hekim dışı sağlık personeli olarak hemşire, ebe ve personel eksiği ocak ayında açılacak kadrolarla tamamlanıyor. Sistem sorunları da giderildi.”