Ankara’da ‘Bursa için spor’ günü… Bursa’yı ‘sporun merkezi’ yapacak büyük projelerin imza töreni bugün

HAKAN ÇAVUŞOĞLU
HAKAN ÇAVUŞOĞLU

Bir ay önceydi… Bursa’yı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldığı toplantılarda Bursa için önemli spor yatırımları için destekler, beklenen yatırımlar için de müjdeler verdi.
İşte…
O destek ve müjdeler bugün Ankara’da atılacak imzalarla somut hale geliyor.
Saat 09.30’da başlayacak Bursa için imza törenine Bursa milletvekilleri yanında başta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere ilçe belediye başkanları katılacaklar.
AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da törende bulunacak.
Programı öğrenince…
Töreni geçen hafta açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nu aradık.
Aradığımızda…
Cumartesi günü rahatsızlanıp serumla ayağa kalkmasına karşın Meclis’teki çalışma odasında pazar mesaisi yapıyordu. “Ben de tam bunun üzerinde çalışıyordum” dedi ve şunu söyledi:
“Gençlik ve Spor Bakanımız gerek bizim önerdiğimiz, gerek Bakanlığının programında olan Bursa yatırımları konusunda çok hassas.”
Heyecan duyduğu şu:
“Milletvekili arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız ve il başkanımızla birlikte Bursa’yı sporun merkezi yapacak protokolü imzalayacağız.”
Sonra da, Bursa için 4 önemli spor yatırımını açıkladı:
Bir…
“Ülkemizde yalnızca İstanbul’da Atletizm Salonu var. İkincisi Bursa’mızda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Osmangazi Belediyemiz işbirliğiyle yapılıyor. Tartan pistle ilgili sorun aşıldı ve pist yapımını Bakanlık üstlendi.”
İki…
“Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden biri Mustafakemalpaşa ilçemizde yapılıyor, fakat geçen dönem yarım kaldı. Spor salonu yanında sinemadan tiyatroya, sergi salonundan atölyelere kadar her şey olan projeyi Gençlik ve Spor Bakanlığımız tamamlayacak.”
Üç…
“Yıldırım ilçemizdeki Vakıf Mahallemizde Büyükşehir Belediyemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından büyük bir Kent Parkı yapılıyor.”
Dört…
“Yine Türkiye’nin en büyük Gençlik Kamplarından birini Bakanlığımız Alaçam’da yapıyor. Doğal ortamıyla Türkiye’nin en güzel kampı olacak.”