Davut Gürkan’ın huzur yolculuğu… Kazakistan’ın Almatı kentinde Kızılay eliyle ramazan yardımları mutluluk yaşattı

KIZILAY BURSA ŞUBESİ BAŞKANI DAVUT GÜRKAN KAZAKİSTAN ALMATIDA RAMAZAN ERZOK KOLİSİ DAĞITIMI
KIZILAY BURSA ŞUBESİ BAŞKANI DAVUT GÜRKAN KAZAKİSTAN ALMATIDA RAMAZAN ERZOK KOLİSİ DAĞITIMI

Kuşku yok ki… Dünyanın neresinde olursa olsun doğal afetler ve büyük kazalarda herkesten önce yardıma koşan Kızılay, toplumsal destek anlamında da yardımlarını kusursuz organizasyonla yerine ulaştırıyor.
Nitekim…
Özellikle zincir marketlerde Kızılay adına bağış yapılan Ramazan erzak kolileri ihtiyaç sahiplerine teslim edilirken, yapılan şartlı bağışlarla da yurt dışındaki akraba ve dost ülkelere de yardım eli uzatılıyor.
Nitekim…
Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan hafta sonunda Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç’la birlikte Kazakistan’ın Almatı bölgesine gitti.
Zor koşullarda yaşayan ırkdaşlarımız belki de hiç görmedikleri gıda ürünlerinin olduğu kolilere sahip olmak için uzun kuyruklar oluşturdular. Kolileri kucaklarına alınca da büyük mutluluk yaşadılar.
Kızılay’ın zincir marketlerdeki bağış kolileri uygulaması Ramazan ayı süresince devam edecek. Dileyen bu kolilerden satın alıp Kızılay’a bağış yapabilecek ve Kızılay da bu kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Dileyen şartlı bağış yapıp yurt dışına da el uzatabilecek.