Anadolu’ya şampiyonluk yaşatıp yeşil-beyaz devrim yazan Bursaspor için taraftarıyla, iş dünyasıyla kenetlenen Bursa tarihi maça hazır

BURSASPOR ŞAMPİYONLUK PAYLAŞIMI
BURSASPOR ŞAMPİYONLUK PAYLAŞIMI

Yazı için… Klavye başına oturduğumuzda şunu düşündük. 16 Mayıs 2010 günü futbolda yeşil-beyaz devrim yaşandı ve Bursaspor şampiyon oldu.
Bu yazının…
O futbol devriminin yaşandığı günün yıldönümünde yazılması tesadüf mü bilemeyiz, ama Bursaspor’un kenti ayağa kaldıran büyük başarısından 9 yıl sonra kentin omuz omuza, el ele, kol kola, gönül gönüle vererek kenetlenmesi anlatmak istediğimiz.
Nitekim…
Pazar günü saat 16.00’da taraftarın diliyle Timsah Arena’da tarihi bir maça çıkacak Bursaspor ve bu kez lige tutunmak için mücadele edecek.
Zaten…
Bursa’yı kenetleyen Bursaspor’un içinde bulunduğu bu zor durum. Umut veren de, herkesin bunun farkında olması. O nedenle, yazıya başlamadan Bursaspor Kulübü Sözcüsü Suat Paçacı’yı arayıp bilet satışını sorduk.
Cevabı tam da beklediğimiz gibi:
“18 bin kombinemiz var. Satışa da18 bin bilet çıkarmıştık, hepsi satıldı.”
Merak ettiğimiz bir başka noktaya da açıklık getirdi:
“İlk kez maça 4 gün kala biletler tükendi. Daha önce böylesi hiç olmamıştı.”
Taraftarın…
Her zaman olduğu gibi takımını bu zor gününde yalnız bırakmamak için biletini erkenden alması kolay anlatılacak şeyler değil.
Yanı sıra…
İş dünyası da en kritik günde Bursaspor’un bir kez daha yanında.
Geçen yıl takımla birlikte Trabzon’a giden, kombine ve forma alan işadamlarının çağrısına da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’ın sosyal medya hesabında rastladık.
Diyor ki:
“Şehrimizin en önemli markası Bursaspor’umuzu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Bursa iş dünyası olarak elimizi taşın altına koyup Bursa’mızın ve Bursaspor’umuzun bu zorlu virajı atlatmasında sonuna kadar destek oluyoruz.”
İş dünyası bu kampanyayla hem futbolculara prim vermeyi, hem de kulübü rahatlatmayı hedefliyor.
Peki…
Devrim biter mi?
Devranlar döner, ama devrim dediğin bitmez. Hele yeşil-beyaz devrim hiç bitmez. Bursa bu nedenle omuz omuza verdi ve kenetlendi maçı bekliyor.