23 Haziran’da yapılacak seçim için İstanbul’da yaşayan Doğu ve Rumeli seçmenine Bursalı kuşatması: Hakan Çavuşoğlu da İstanbul’da sahada

HAKAN ÇAVUŞOĞLU İSTANBUL SEÇİM ÇALIŞMASI BİNALİ YILDIRIM
HAKAN ÇAVUŞOĞLU İSTANBUL SEÇİM ÇALIŞMASI BİNALİ YILDIRIM

Daha… Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı duyulduğu andan itibaren siyasi partiler de stratejilerini uygulamaya koydular,
Başlangıcı da…
23 Haziran’daki seçime kadar karargahı İstanbul’a kuracağını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çekti. Başı çekmekle kalmadı, “hemşeri siyaseti” vurgusuyla bir çeşit strateji önderliği de üstlendi.
Nitekim…
AK Parti 23 Haziran’da yapılacak seçime yönelik çalışmalarında İstanbul için hemşeri siyasetini önceliğine alan bir çalışma yürütüyor.
Bu kapsamda…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesiyle AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın geçtiğimiz hafta İstanbul’a gitti ve Doğu-Güneydoğu seçmeniyle temas kurarak seçim çalışmalarına başladı.
Gündüzleri…
Hemşeri dernekleri lokallerinde ya da buluşma ortamlarında “seçimin neden önemli olduğunu” anlatan Aydın, geceleri de evlerde mahalle ya da sokağın kanaat lideri pozisyonunda olanlarla sohbet toplantıları yapıyor.
O toplantılarda…
31 Mart’ta seçime nasıl etki edildiğini anlatıyor ve 23 Haziran’da Binali Yıldırım’a oy verilmesini istiyor.
Ardından…
Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da perşembe günü İstanbul’a gitti ve sahaya çıktı.
Batı Trakya kökenli siyasetçi olan Çavuşoğlu, 31 Mart’ta Bursa’nın siyasi lokomotifi pozisyonundaydı ve yüksek performanslı çalışmayla seçimin kazanılmasında önemli pay sahibiydi.
Bu kez…
İstanbul için kolları sıvayan Çavuşoğlu ilk olarak AK Parti İstanbul Büyükşehir Adayı olan eski Başbakan ve eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la birlikte etkinliklere katıldı.
Bunlardan…
İstanbul’da bulunan Rumeli Dernekleri başkanlarıyla toplantı önemli mesajların da verildiği bir platforma dönüştü.
İstanbul’da sahaya çıkan Çavuşoğlu akşam Bayrampaşa’daki Rumeli-Balkan Platformu iftarına katılıp Rumelili ailelere ev ziyaretine başladı.