Büyükşehir’de Bozbey’i önde gösteren sonuçlarla başlayan gece Osmangazi sonuçlarının sisteme girmesiyle değişti, Aktaş atamayla geldiği göreve nefes nefese seçim yarışını kazanarak devam ediyor

ALİNUR AKTAŞ OY KULLANIYOR
ALİNUR AKTAŞ OY KULLANIYOR

Kamuoyu araştırmalarının çoğunluğu Millet İttifakı adına CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in önde olduğunu gösteriyordu. Bozbey’in gittiği her yerde gördüğü ilgi de giderek artan dip dalgası gibiydi.
Bu görüntü…
Sandıkların açıldığı ve sayımın başladığı ilk saatlere de yansıdı.
Örneğin…
CHP İl Başkanlığı’nda ve Mustafa Bozbey’in seçim ofisinde izlediğimiz tabloda Bozbey’in 5.5 puanlık farkla önde olduğu görülüyordu.
CHP’nin sandık başı görevlilerinden gelen ıslak imzalı tutanakların girildiği sistemde, Bozbey’in yanı sıra Osmangazi’de de Erkan Aydın önde gözüküyordu.
Fakat…
Osmangazi’de açılan sandık oranının azlığı dikkat çekiyordu.
Aynı saatlerde…
AK Parti’de seçimin kazanıldığı söyleniyordu, fakat bu yüksek sesle dillendirilmedi.
Sonraları…
Osmangazi’nin sandık sonuçları sisteme girmeye başlayınca seçimin dengesi de değişti. Önce Dündar arayı Osmangazi’de açtı, sonra Büyükşehir sonuçlarına yansıdı
Yazımıza başladığımızda da Cumhur İttifakı adına AK Parti Adayı Alinur Aktaş’ın Büyükşehir’de 2.5 puan farkla ipi göğüslediği ortaya çıktı.
Sonuçta…
Bursa bugüne kadar görmediği bir seçim yarışına tanıklık etti. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın nefes nefes yarışını fark fazla olmasa da Alinur Aktaş kazandı, 1999’dan bu yana Nilüfer Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Bozbey aday olduğu Büyükşehir’le birlikte ilk kez seçim kaybetti.
Buna karşın…
2014’te AK Parti Adayı’nın 21 puan farkla kazandığı Büyükşehir seçimini nefes nefese yarış haline getirdiğini de göz ardı etmemek gerek.
Şimdi…
Atamayla geldiği Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı seçimle kazanan Aktaş’ın önünde yepyeni bir dönem açılıyor, Bursa’ya ve kendisine hayırlı olsun.