Bursa’yı iftar programına aldı… Cumhurbaşkanı Erdoğan ramazanda iftar programı için geliyor

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE HAKAN ÇAVUŞOĞLU

Perşembe sabahı… Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun uzun bir süre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la baş başa konuştuğunu duyunca hemen aradık.
Gerçi…
Sık sık görüştüklerini ve bilgilendirmeler yaptığını bilenlerdeniz. Yine de seçim sonrası sürecinde, üstelik YSK’nın İstanbul kararı henüz açıklanmadığı için AK Parti’nin kazandığı en büyük il olması nedeniyle, bu dönem beklentileri yüksek olan Bursa’ya bakışını öğrenmek istedik.
Ne konuştuklarını sorunca güldü, “Her zamanki gibi kendilerine Bursa ile ilgili bilgi verdim” demekle yetindi.
Israr edince de…
Önümüzdeki sürece ilişkin bir programı duyurdu:
“Sayın Cumhurbaşkanımız seçim sonrası yurt gezilerine başlıyor. Programında Bursa da var. Kendisini yakın zamanda şehrimizde ağırlayacağız.”
Şunu vurguladı:
“Tarih henüz kesin değil. Fakat, ramazan ayı içinde iftar programı için Bursa’ya gelme ihtimali yüksek. Eğer iftar programları arasında sıkışma olursa, bayram sonrası gelecekler.”
Aslında…
Başbakanlığı sürecinden beri Erdoğan’ın mutlaka uyguladığı bir program bu. Seçimde AK Parti’ye destek veren illere seçim sonrası teşekkür ziyaretleri yapıyor, bunu da her seçim sonrası aksatmadan uyguluyor.
Bu ziyaretler de…
Genellikle bir mitingle sesleniş ve toplu açılış törenleri şeklinde gerçekleşiyor.
Eğer…
İftara gelirse miting olur mu, yoksa iftar sonrası konuşması mı olur, henüz belli değil. Fakat program bayram sonrasına kalırsa mitingli ve toplu açılışlı olabilir.