URTEB Türkiye’de tek… Gelecek için eğitim, uluslararası rekabet için altyapı hazırlayıp üniversite öğrencilerini yönlendiriyor

AHMET ÖZENALP
AHMET ÖZENALP
AHMET ÖZENALP

Ahmet Özenalp’la tanışıklığımız hayli eski sayılır. Gazeteciliğimizin çıraklık günlerinde, yani 70’li yılların son bölümünde biz Doğru Hakimiyet’te polis-adliye haberlerini kovalarken, o da Milletindir Hakimiyet gazetesinin yazı işleri müdürüydü.


Aradan yıllar geçti, gümrük müşaviri olarak toplantılarda bir araya geldik.
Geçen akşam da, Zeki Zorlu ve Prof. Dr. Ali Ceylan’dan sonra üstlendiği, kısa adı URTEB olan Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği Başkanı olarak Olay Medya’yı konuk etti.
Meslektaşımız Elif Sezgin’in organizastonuyla Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde açılan Rekabet Merkezi’ni dinlerken etkilendik.
Çünkü…
Bir yanda sanayicimiz uluslararası rekabete karşı korumasız, diğer yanda üniversiteli gençlerimiz iş yaşamına hazır değil.
Şu anda…
Türkiye’de tek olan URTEB önemli bir boşluğu doldurmanın ötesinde, iş yaşamı kapısındaki gençler için bulunmaz bir altyapı oluşturmuş. Bu merkez hem Bursa’da, hem Türkiye’de adından çok söz ettirecek.