Mustafa Bozbey’in projelerinin merkezinde ‘ortadirek’ var: Dar gelirlilerin cebine yansıyacak sürprizler hazırladı

CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA BOZBEY
CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA BOZBEY

Seçime 16 gün kaldı… Geçmiş seçimlerde sona yaklaşıldığında hem adaylar tüm vaat ve projelerini açıklamış, hem de seçmen kararını vermiş olurdu.
Bu kez…
Yayınlanan anketlerden hâlâ, sonucu etkileyecek kadar önemli bir kararsızlar kesimi olduğu görülüyor. Adaylar da proje yarışından çok yönteme ilişkin söylemlerle gündeme geliyor.
İşte…
O süreci Cumhur İttifakı adına AK Parti Büyükşehir Adayı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bozdu. Görkemli animasyonlar eşliğinde Bursa için projeler açıkladı.
Sonrasında…
Gözler Millet İttifakı adına CHP Büyükşehir Adayı olan Mustafa Bozbey’e çevrildi. O da, nasıl bir Bursa düşündüğünü ve seçildiği takdirde nasıl bir Bursa hedeflediğini kamuoyuna bugün açıklayacak.
Geçen hafta…
Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti örgütlerine bilgilendirme yapan Bozbey’in ulaşım hedefini bu sütunlardan aktardık.
Bozbey, önceliğini kenti boydan boya ortadan ikiye bölen ray hatlarının tümünün yeraltına alınmasına vereceğini iki parti örgütüne anlattı.
Bu kez, sosyal ve ekonomik projeler açıklaması bekleniyor.
Örneğin…
Bugünkü toplantıda “dar gelirliler için müjdeler” vermeye hazırlandığı kulağımıza geldi. Müjdelerin de, konut edindirme gibi uzun vadeli yatırımlar yerine indirimler gibi doğrudan dar gelirlinin cebini ilgilendireceği anlaşılıyor.
Nitekim…
Büyük çaplı projelerden çok, piyasada gözlenen ekonomik atmosfere yönelik ekonomik çözümler ortaya konacak. Yani, bir dönem Turgut Özal’ın Anavatan Partisi’ni iktidara taşıyan ortadirek hedefli bir son 16 gün izleyeceğimiz anlaşılıyor.
Bunun yanında…
Anladığımız kadarıyla Bozbey’in kente vaadi ise şu slogan olacak:
Bursa’nın çehresi değişecek.
Yine…
Kulağımıza gelenlerden çıkardığımız sonuca göre, Nilüfer’deki gibi sosyal anlamda yaşamaya özenilen bir Bursa vaadi son süreçte öne çıkacak.
Bu da…
“Birlikte yönetelim” vurgusuyla tamamlanacak.