Gökdere’de Millet İttifakı’na umut veren miting… Akşener’in öne çıktığı mitingde Kılıçdaroğlu Bursa’da ilk defa bu kadar kalabalık gördü

1 MİLLET İTTİFAKI GÖKDERE MİTİNGİ KEMAL KILIÇDAROĞLU MERAL AKŞENER
1 MİLLET İTTİFAKI GÖKDERE MİTİNGİ KEMAL KILIÇDAROĞLU MERAL AKŞENER

Başlangıçta… İlçelerdeki aday tanıtımlarına katılmak üzere 2 kez Bursa’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için miting planlanmıştı. Geçen hafta bu programa İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de eklenince Gökdere’de Millet İttifakı bir anlamda kampanya finali yaptı.
Gelenektir…
Mitinglerde katılım tahminleri önemsenir. Bu sayfaların okurları bilirler, kişi sayısı tahmininden özellikle kaçınırız. Rakam yerine meydan tarifi yapmanın daha doğru olduğuna inanırız.
Konuşma platformu Gökdere Meydanı’nın kuzeyine, yani Ankara Yolu’na giden ve gelen yolların başlangıcına kurulmuştu.
Platformun önündeki meydan dolduğu gibi, yukarıda Panorama Müzesi’nin üst tarafına kadar kalabalık vardı. Haşim İşcan yönüne doğru da Elmasbahçeler’in girişine kadar kalabalıktı.
Meydanın üstüne yalnızca Türk bayrakları asılmıştı. Katılımcılarda da Türk bayrakları vardı, arada birkaç tane altı oklu CHP bayrağı görüldü.
Platformun önüne Atatürk ve Mustafa Bozbey posterleri, üst tarafa Atatürk, Kılıçdaroğlu, Akşener posterleri asılmıştı. İstiklal Marşı söylenirken Bozkurt işareti yapanların sayısı hiç de az değildi.
Bize göre…
Kılıçdaroğlu’nun Bursa’da gördüğü en kalabalık mitingdi. Hafta içi, mesai saatinde, üstelik güneşe karşın çok soğuk bir havada miting yapıldı.
Saat 13.30’da başlayacağı duyurulmasına karşın, televizyonlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerle söyleşisini yayınladığı için, bu programın bitmesi beklendi. İki liderin takdimini de kendi anonsçuları yaptılar.
Platforma önce Millet İttifakı adına CHP Büyükşehir Adayı olan Mustafa Bozbey çıktı.
Sonra da…
İYİ Parti lideri Meral Akşener mikrofonu aldı.
Açıkça söylemek gerekirse, 29 dakika süren doğal ve esprili konuşmasıyla Akşener mitingin yıldızı oldu. Kılıçdaroğlu ise 26 dakika konuştu.
Gerçi…
İkisi de “Bu bir yerel seçim, genel seçim değil” uyarısı yaptı, ama ikisi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı, genel eleştirilerde bulundu.
Hatta…
Akşener konuşurken “kulağını çekin” dediğinde, platformun ön tarafında kulak çekme işareti çizili dövizler kaldırıldı.