Bursa siyasetine kendi dönemlerinde yön veren farklı partilerden eski bakan ve siyasiler ‘Bursa için çağrı’ yaptılar, Bozbey’i işaret ettiler

3 TURHAN TAYAN HÜSAMETTİN ÖRÜÇ MİTHAT KIRAYOĞLU KORHAN DURUSOY RECAYİ COŞKUN. FETHİ AKKOÇ. HAYATİ KORKMAZ NECATİ ÖZENSOY
3 TURHAN TAYAN HÜSAMETTİN ÖRÜÇ MİTHAT KIRAYOĞLU KORHAN DURUSOY RECAYİ COŞKUN. FETHİ AKKOÇ. HAYATİ KORKMAZ NECATİ ÖZENSOY

Ortada… ANAP dönemi milletvekili ve Bayındırlık Bakanı olan Hüsamettin Örüç ile DYP dönemi Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanı, bir önceki dönem de CHP Milletvekili olan Turhan Tayan yan yana.
Tayan’ın sol tarafında DYP dönemi milletvekili Fethi Akkoç ile DSP dönemi milletvekili Hayati Korkmaz ve MHP dönemi milletvekili, ama bu dönem İYİ Parti’ye yakın Necati Özensoy oturdu.
Örüç’ün sağ tarafındaysa 1994 ve 1999’da SHP Büyükşehir Adayı olan Mithat Kırayoğlu, 1989 ANAP Büyükşehir Adayı olan Korhan Durusoy ve rahmetli Hikmet Şahin dönemi Büyükşehir Danışmanı olan Recayi Coşkun var.
Masada değildiler, ama AK Parti kurucusu, eski Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, 2004 DYP Büyükşehir Adayı Cevdet Yüce,  2004 AK Parti Nilüfer Adayı Tahsin Bulut’un adları vardı.
“Bursa’nın çağrısı” adlı bildiriyi Recayi Coşkun okudu,  bilgilendirmeyi Tayan yaptı.
“Bizler farklı partilerde siyaset yaptık” diye başlayıp “Gülümsesin Bursa” diye bitirdi. Soru üzerine de “Mustafa Bozbey’i desteklediklerini” söyledi.