Hakan Çavuşoğlu seçim stratejisini açıkladı: AK Parti seçimde çevre odaklı kampanyayla sahada olacak

TBMM İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI HAKAN ÇAVUŞOĞLU
TBMM İNSAN HAKLARI İNCELEME KOMİSYONU BAŞKANI HAKAN ÇAVUŞOĞLU

Pazar günü… Görülmemiş izdihamın yaşandığı toplantıyla ilçe belediye başkan adaylarını tanıtan AK Parti’de pazartesi günü de seçim stratejisi toplantısı vardı.
İl Başkanı Ayhan Salman, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye başkanları, belediye başkan adayları bir araya gelip izlenecek stratejiyi konuştular, hazırlıkları gözden geçirdiler.
Toplantısı sonrası…
AK Parti’de Bursa’nın siyasi önderliğini üstlenen TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’na izlenecek yolu sorduk.
O da…
“31 Ocak’ta Genel Merkezimizin açıklayacağı manifestoyla kampanyamızı fiilen başlatmış olacağız” dedi ve stratejiyi açıkladı:
“31 Mart seçimi kampanyası mutlaka geçmişe göre değişiklikler gösterecek. Bunun işaretini de Sayın Cumhurbaşkanımız çevre odaklı kampanya olacağını söyleyerek verdi.”
Ardından…
Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin önce salonunu, sonra binasını doldurup dışarı taşan kalabalığı anımsattı:
“Son yıllarda yapılan en coşkulu ve heyecan taşıyan toplantıydı. Yaşanan önemli değişimin teşkilatlarımızda karşılık bulduğunu gözlemledik.”
Şunu vurguladı:
“Yeniden aday olamayan belediye başkanlarımız var. İlçelerine önemli hizmetler verdiler, halen de görevdeler. Aday tanıtımına katılmaları da AK Parti’deki anlayışı göstermesi bakımından çok önemli.”
Şunun altını çizdi:
“Bu bilinç sadece hizmet odaklıdır. Bizde makamlar, mevkiler amaç değil, araçtır. Bunu hep söylüyorum zaten.”
Sonra da hedefi gösterdi:
“İyi bir hazırlık sürecini tamamlayarak Bursa’mızın sadece önümüzdeki 5 yılını değil, 10 yılını, hatta 15 yılını belirleyecek projelerimizle milletimizin karşısına çıkacağız. Hizmetlerimizin üzerine koymaya devam ediyoruz.”
Şunu anımsattı:
“Bursa, kuruluşundan itibaren her seçim AK Parti’ye önemli destek verdi. Bursalı kardeşlerimiz, hemşerilerimiz, vatandaşlarımız hizmet ve siyaset yolculuğunda Sayın Cumhurbaşkanımıza arkadaş oldular.”
Şunu da ekledi:
“Cumhurbaşkanımızın Bursa’yla ilgili hassasiyetleri, değerlendirmeleri de hep bu açıdan oldu. Yine halkımızın gönlüne girerek, yoğun bir kampanya sürecinden yine başarıyla çıkacağımızdan hiç şüphem yok.”