CHP Adayı Mustafa Bozbey’den ilk vaat: . İmar sorunlarından trafiğine kadar farklı açılardan bakarak Bursa’yı ameliyat edeceğiz

CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA BOZBEY
CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA BOZBEY
CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA BOZBEY

20 yıl Nilüfer Belediye Başkanlığı yaparak Bursa rekorunu elinde bulunduran Mustafa Bozbey, edindiği deneyim ve gözlemlerine kurduğu insan ilişkilerini de ekleyerek CHP Adayı olarak Büyükşehir Belediyesi’ni yönetmek istiyor.
Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimizde, kendine çizdiği Büyükşehir hedefini konuştuk.
Öncelikle…
Bugün için Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Bursa’nın yeni ulaşım ağlarıyla çok yakında Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olacağını öngörüyor.
Hesabını da…
Buna göre yapıp “Böylesine önemli bir merkezin marka değeri olması lazım” dedi ve bakışını şöyle ortaya koydu:
“Biz bilime dayalı ve danışarak dertlere derman olmak istiyoruz. İmar sorunlarından trafiğine kadar farklı açılardan bakarak Bursa’yı ameliyat edeceğiz ve sorunları birlikte çözeceğiz.”
Sonra da…
Yerel yönetim deneyim ve gözlemlerine dayanarak Bursa’nın sorunları sıralaması yaptı, ilk sıraya da ulaşım ve trafiği koydu.
İkinci sırada özel bir tespiti yer aldı:
“Bursa’nın kentsel sorunu var. Ne yazık ki doğru kentleşemedi. Oysa yöneticilik maharetlerinin doğru yönlendirmesi gerekiyordu.”
Ardından…
Üçüncü sırada çevresel sorunları ve dördüncü sırada turizm sorunlarını sayarken, turizmi yönetme hedeflerine farklı yaklaştı:
“Bursa turizmden pay alamıyor. Turistleri Bursa’nın kültürel değerleriyle tanıştırıp daha fazla gecelemelerini sağlayacağız.”
Örnek de verdi:
“600 yıldır acı günümüzde, mutlu günümüzde okuduğumuz ve Peygamberimize övgüleri dile getiren mevlidimizin yazarı Süleyman Çelebi’nin Ulucami’nin imamı olduğunu kaç kişi biliyor? Ulucami, ya da avlusunda Süleyman Çelebi neden yok?”
Hedefi şu:
“Bunun gibi çok kültürel değerimiz var. Kültürel mirasımızı anlatacağız.”
Kentin sorunlarına işsizliği de ekledi:
“İşsizler için proje üretmek zorundayız. Kritik dönemden geçiyoruz, ama herkes katkı sağlamalı. Büyükşehir Belediyesi de yapmak zorunda.”