Hızlı trende yeni hedef 2019 sonu test sürüşü, Bandırma hattı gündemde, Doğancı tüneline başlanıyor… Çavuşoğlu güzel haberler verdi

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU
BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU
BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU

Çok yoğun bir temposu var… Bir bakıyorsunuz Asya’da, ata topraklarındaki Türk izlerini ayağa kaldıracak çalışmaları yürütüyor. Bir bakıyorsunuz Afrika ve Akdeniz çevresindeki Türk izlerini yaşatacak çalışmaları koordine ediyor.
Bir bakıyorsunuz…
Balkanlar’da, Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımızı yalnız bırakmıyor. Bir bakıyorsunuz kamu hizmetleri ve siyasi organizasyonlar  için ülkenin değişik kentlerinde toplantı ve törenlere katılıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la yurt dışı gezilerinde Türkiye Cumhuriyeti adına anlaşmalara imza atıyor.
Bir yandan da…
Hemen her hafta sonunu seçim çevresi olan yaşadığı kent Bursa’da geçirmeye özen gösteriyor, hiç boş saati olmaksızın her yere gidip çalışıyor.
Pazar günü de…
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Özbekistan’a gitti. Oradan Güney Kore’ye geçip perşembe günü Türkiye’ye dönecekler.
İşte…
Böylesine yoğun tempoda çalışan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile cumartesi akşamı, İstanbul’a gitmeden önce sohbet ederken her zamankinden daha heyecanlı gördük.
Heyecanı da…
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın da katıldığı ve Bursa’da ilk kez yapıldığına tanık olduğumuz Bursa Ulaştırma Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan kararlardan kaynaklanıyordu.
Söze…
“Hızlı trenle ilgili kafalardaki tüm olumsuzlukları silecek kararlılığımız var” diye başladı ve şunu söyledi:
“Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız da hızlı trenin bitiş tarihi olarak 2019’u açıkladı. Biz de 2019’da hızlı treni bitirip test sürüşlerine başlamak için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.”
Bu noktada…
“Hızlı tren çalışmaları hızlanacak” deyip ekledi:
“3 Nisan’da yaptığımız ihalenin inceleme süreci devam ediyor. Sanıyorum önümüzdeki hafta tamamlanacak ve çok hızlı bir çalışma başlayacak.”
Sonra da…
Hızlı trenin ikinci adımının programa alındığını açıkladı:
“Bilecik-Bursa hattını devam ettirecek Bursa-Bandırma hattı için düğmeye bastık. Böylece Bandırma üzerinden İzmir’e de tren bağlantımız olacak.”
Bir müjde de dağ yöresine verdi:
“Dağ ilçelerimizin beklediği, Doğancı Barajı’nı tünelle geçecek yola da 1 ay içinde başlıyoruz.”
Heyecanı şu:
“Bursa için gece-gündüz demeden çalışıyoruz ve Bursa için bastırıyoruz. Her şey çok güzel olacak.”