Hafta sonunda zamana karşı yarıştı… Faruk Çelik Urfa’da vedalaşma gibi hesaplaşma toplantısı yaptı, Bursa’da ziyaretleri sürdürdü

Bursa’da bir süredir davet edildiği yerlere gidiyor, konferanslar veriyordu, ama Faruk Çelik siyasi tayinle gittiği Şanlıurfa’dan Bursa siyasetine döndüğünü 4 Mart’ta gazetecilerle buluştuğu toplantıda açıkladı.
Açıklamakla kalmadı, görev verilirse Büyükşehir adaylığı için elini taşın altına sokacağını söyledi. Sonrasında da ziyaret trafiğini aynı hızda sürdürdü.
Faruk Çelik hafta sonu da Şanlıurfa’daydı. Bakanlıktan ayrılmasından sonra bir süre gitmediği Urfa’ya bu ay içinde ikinci gidişi oldu.
Hafta sonunda ilk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Urfa’nın 13 yöresel ürününün coğrafi işaret patentlerini teslim etti.
Sonrasında…
AK Partili belediyeleri ve ilçe teşkilatlarını ziyareti yanında, AK Parti Genel Merkezi’nde Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı olarak görev alan Bursa eski milletvekili Mehmet Tunçak’la birlikte gazetecilerin karşısına çıktı.
Bursa’daki atış serbest toplantılarının benzerinde her soruya içtenlikle cevap verirken Urfalı bazı siyasetçilere uyarılar gönderdi.
Biz o toplantıyı Urfa’da aleyhinde olanlarla hesaplaşma ve biraz da vedalaşma gibi gördük.
Çelik yoğun programın ardından Bursa’ya dönünce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte babası vefat eden Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’a taziye ziyareti yaptı.
Artvin Vakfı kongresindeki konuşması yanında pazar sabahı İstanbul Caddesi esnafıyla kahvaltıda buluştu, sorunlarını dinledi.