21 yıldır görevde olan Bursa’nın en kıdemli bürokratı Ahmet Gedik 3. kez yargı kararıyla döndü, bayramdan sonra başlıyor

AHMET GEDİK
AHMET GEDİK
AHMET GEDİK

Bursa’da kurum içinden yetişen bürokrat sayısı fazla değil, ne yazık ki en son İl Milli Eğitim’de tartışıldığı gibi dışarıdan atanan bürokratlar tercih ediliyor.
Ahmet Gedik 1996’da İl Kültür Müdürlüğü görevine kurum içinden yetişen bürokrat olarak geldi. İl Kültür ve İl Turizm müdürlükleri birleşince 2006’da İl Kültür ve Turizm Müdürü oldu.
Arşivimize bakınca, son 3 yıl yaşadıkları ve yargı mücadelesiyle ilgili yazılarımızı gördük.
O süreç de…
Dönemin Bursa Valisi olan Münir Karaloğlu ile uygulama anlaşmazlığı üzerine 2014 Temmuz’da başladı. Ankara’ya uzman olarak atandı, yargı kararıyla 2015 Şubat’ta geri döndü. Aynı gün yeniden Ankara’ya geçici görevle atandı, 2015 Aralık’ta yine döndü.
Ardından…
2016 Ekim’de bir kez daha Ankara’ya gitti, mahkemenin bir kez daha iade kararı verdiğini meslektaşımız Mustafa Özdal duyurdu.
Yayınlanmasına katkı sağladığı Ankara’nın Kültürel Değerleri kitabını armağan etmek için ziyarete geldiğinde, göreve ne zaman başlayacağını da öğrendik.
Halen Bursa’nın en kıdemli bürokratı olan Ahmet Gedik bayramdan sonra görevine dönüyor. “Ya yeniden atama çıkarsa” diye sorduğumuzda gülmekle yetindi.
Gerçekten de…
Yeni atama çıkar mı bilinmez, ama Gedik’in bütün bunları yaşadığı sürecin idari yapısı Bursa’da değişti. Bakalım yeni mekanizma ne karar verecek?