AK Parti Genel Merkezi 81 il ve 957 ilçe teşkilatıyla partili belediyeleri karşılaştırmalı oylarla incelemeye aldı

Bir yandan önümüzdeki süreci planlama çalışmalarını yürüten AK Parti Genel Merkezi, bir yandan da geride kalan referandum sürecini incelemeye aldı.
Bunun için de…
Ülke genelindeki 81 il teşkilatı ile birlikte 957 ilçe teşkilatı değerlendirme yapılmak üzere tek tek incelemeye alındı.
Ankara’dan gelen haberlere göre, teşkilatlara yönelik kapsamlı inceleme çalışması içinde öncelikle referandum sonuçları ile ilgili irdelemeler yer alıyor.
Buna göre…
Referandumda evet ve hayır çıkan illerle ilçeler için ayrı ayrı değerlendirmeler kadar, seçime göre oylarını düşüren ya da yükselten teşkilatlar karşılaştırmaları yapılıyor.
Hatta…
Çalışmanın yalnızca teşkilatlarla sınırlı olmadığı, belediyeleri de kapsadığı yönünde duyumlar kulağımıza geliyor.
Konuştuğumuz Ankara’daki bir dostumuz, referandumun ertesi günü başlayan bu detaylı ve kapsamlı teşkilat incelemesi çalışmasının büyük oranda tamamlandığını, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partiye dönüşünün beklendiğini söyledi.
Bekleme gerekçesi olarak da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşkilatlarla ilgili değerlendirme yapma olasılığının bulunması gösteriliyor.
Yine…
Konuştuğumuz bir başka Ankaralı kaynaksa, AK Parti Genel Merkezi’ndeki değerlendirme sonuçlarının kongreler sürecinde işleme konacağını söyledi.
Yanı sıra…
Her iki Ankara kaynağı da, söz konusu çalışmanın ay sonuna kadar biteceği tahminini aktardılar.