Referandumda “hayır ” diyecek olan CHP ilk kez eski milletvekilleri, eski Parti Meclisi üyeleri ve eski il başkanlarını dinledi

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ALTAN ÖYMEN HİKMET ÇETİN MURAT KARAYALÇIN
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU ALTAN ÖYMEN HİKMET ÇETİN MURAT KARAYALÇIN

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ALTAN ÖYMEN, HİKMET ÇETİN, MURAT KARAYALÇINGörünen o ki… Referandumda hayır cephesinin lideri pozisyonunda olan CHP geride kalan tüm seçim ve referandumlardan farklı bir yol izliyor.
Öncelikle…
Sert üsluptan uzak durup herkesi kucaklamaya yönelik tavır sergilemeye özen gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hafta sonunda, partinin eski genel başkanlarını, eski Parti Meclisi üyelerini, eski milletvekillerinin ve eski il başkanlarını değerlendirme toplantısı yapmak üzere Ankara’ya çağırdı.
CHP’de ilk kez yapılan eskilerin görüşünü alma toplantısı büyük de ilgi gördü.
Öncelikle…
Eski genel başkanlarından Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın kürsüdeki masada yerlerini aldılar. Deniz Baykal’ın başka bir kentte referandum çalışması yapması nedeniyle toplantıda bulunamadığını bizzat Kılıçdaroğlu açıkladı.
Davet üzerine…
Bursa’dan eski milletvekilleri olarak Kemal Demirel, Sena Kaleli, Kemal Ekinci, İlhan Demiröz toplantıya katılar. Bursa grubundan yalnızca Sena Kaleli söz aldı ve “Önerilerini dosya halinde İl Başkanlığına verdiğini” söyledi.
Bunun dışında…
Toplantıya katılanlara dosyalar dağıtıldı ve önerilerini yazmaları ve nerelerde çalışma yapmak istediklerini bildirmeleri istendi.
Kılıçdaroğlu ise konuşmasında, “Herkesin her yerde çalışmasını, kapı kapı dolaşılmasını ve vatandaşla bire bir temas kurulmasını” istedi.