Sorun üreten değil, sorun çözen belediye için Edebali “sorun çözme koordinasyonu çalıştayı” düzenledi

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ
YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ
YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ
YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ

Merkezdeki belediyeler arasında günde 2 binin üstünde kişiyle kapısından en çok vatandaş giren belediye olarak öne çıkan Yıldırım Belediyesi kendine özel bir uygulama geliştirmiş.
Üstelik…
Bir yandan hareket devam ederken, diğer yandan “daha neler yapılabilir” araştırmaları da sürüyor.
Nitekim…
Bir çay içimi konuk olduğumuz Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali şunu söyledi:
“Gerçekten de vatandaşlar belediyeye sorunlarının çözülmesi için geliyorlar. Bizi de bu görevlere o sorunları çözmemiz için seçtiler.”
Şöyle devam etti:
“Gelen herkesin Yıldırım Belediyesi’nden memnun ve mutlu ayrılması en önemli önceliğimiz. Arkadaşlarımız da bunun bilincinde çalışıyorlar.”
Şunu ekledi:
“Günlük işlemler içinde vatandaşa yardımcı olmaya çalışırken, daha yararlı olabilmek için neler yapabileceğimizi de araştırıyoruz.”
Sonra da şu bilgiyi verdi:
“12-13 Kasım tarihlerinde Yalova’da Sosyal Koordinasyon Çalıştayı toplantısı yapacağız. Çalıştayda, sorun çözme teknikleri ve yollarıyla ilgili yeni projeler ve fikirler geliştireceğiz.”
Bugün Yalova’da başlayan ve 2 gün sürecek toplantıya Özel Kalem, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler, Kadın ve Aile Hizmetleri, Sosyal Yardım İşleri, Sağlık İşleri, Spor İşleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Çevre Koruma ve Kontrol, Veteriner İşleri, Muhtarlık İşleri, Strateji Geliştirme müdürlükleriyle Kalite Temsilciliği gibi 13 birim katılacak.
Üstelik…
Başkan Edebali, sosyal konuların ele alınacağı çalıştayın ardından teknik konular için de çalıştay toplayacaklarını söyledi.