Kapatılan Geçit Kavşağı yerine Balat’a yeni giriş için Büyükşehir çalışmaya başladı… Hedef bayram sonu bitirmek!

GEÇİT KAVŞAĞI BALAT YENİ GİRİŞİ YAPIM ÇALIŞMALARI
GEÇİT KAVŞAĞI BALAT YENİ GİRİŞİ YAPIM ÇALIŞMALARI

GEÇİT KAVŞAĞI BALAT YENİ GİRİŞİ YAPIM ÇALIŞMALARIMudanya Kavşağı’nda 22 Haziran’da başlayan çalışmalar belli bir noktaya ulaştı ana güzergâh olan İzmir yönünde yol bugünden itibaren köprüden altından çift taraflı ulaşıma açılabilecek.
Gelişmeleri aktarırken…
Çok sayıda elektronik posta ve mesaj geldi. İletilerde ve mesajlarda Balat’a giriş için yapılacak düzenleme soruluyordu.
Sorun şu:
Mudanya Yolu’ndaki Geçit Kavşağı’nın dönüşlere kapatılması ana yolu çok rahatlattı, fakat Balat’ta yaşayanlar için ulaşım sorunu ortaya çıktı.
Çünkü…
Kent merkezi yönünden gelip Geçit Kavşağı’ndan dönerek Balat’a gideceklerin evlerine ya da işyerlerine ulaşabilmeleri için Bademli Kavşağı’nı kullanmaları gerekiyor.
Aynı şekilde…
Balat’tan gelip Mudanya yönüne gideceklerin de Korupark Kavşağı’ndan dönmeleri gerekiyor.
Yani…
Ana yolu rahatlatan uygulama, Balat ve çevresini ulaşılamaz hale getirdi. Gelen elektronik postalar ve mesajlarda buradaki sorunun ne zaman çözüleceği o nedenle soruluyor.
Arşivimizi açıp baktık:
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Balat için bulduğu formülü 16 Haziran günü bu sayfalardan duyurmuşuz.
Altepe’nin 10’a yakın alternatif proje arasından Karayolları’na kabul ettirdiği projeye göre, Bursa yönünden gelen araçlar, kapanan Geçit Kavşağı’nın 200 metre gerisindeki otoyol girişine sapacaklar, köprüyü geçip İzmir ayrımından devam edecekler.
Burada…
Çevre Yolu’nun Bursa ve Mudanya yönlerinden gelenlerle Ankara yönünden gelenlerin birleştiği nokta var. Onun biraz, mezarlığın yanından yeni giriş yolu planlandı.
İşte…
Bu girişin yapımına 24 Ağustos Çarşamba günü başlandığını, konuyu araştırırken öğrendik.
Şu anda…
Büyükşehir Belediyesi iş makineleri, Balat’taki eski yolun ıslahı için çalışıyorlar. Altyapı eksikleri giderilip dolgusu yapıldıktan sonra asfaltlanacak.
Başkan Altepe’nin, “2 ayda biteceği sözü verdik, hemen başlasın” talimatıyla başlayan çalışmalarda bayram sonu otoyoldan Balat’a giriş düzenlemesi bitip trafiğe açılacak.
Sonrasında…
Balat’tan gelip Mudanya yönüne gidecekler için de Endülüs Park yanından loop yapılıp Çevre Yolu’ndan Bursa ve Mudanya’ya inebilmeleri sağlanacak.

İlgili Reklamlar