Yenişehir’den uçuşlara İçişleri Bakanı Efkan Ala el koydu, Anadolu Jet Genel Müdürü Bursa’ya geliyor

İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA
İÇİŞLERİ BAKANI EFKAN ALA

Aslında… Konu Bursa için olduğu kadar İstanbul merkezli bölge için de önemli. Çünkü hem Atatürk Hava Limanı’nda, hem de Sabiha Gökçen Havaalanı’nda uçuş trafiği çok yoğun.
O bakımdan…
Gelen uçaklar inemedikleri için havada tur atarken, gidecekler de pist başında uzun süre beklemek zorunda kalıyor.
Tam da bu noktada…
İstanbul’un alternatifinin Yenişehir olduğunu söyleyen AK Parti Bursa Milletvekilli ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin’in önerisine çarşamba günü yer verdik.
Şahin, halen Yenişehir Havaalanı’ndan Ankara, Muş, Erzurum, Diyarbakır, Trabzon, Samsun uçuşları olduğuna dikkat çekerken Anadolu Jet’in buralara sefer sayısını arttırıp Ordu-Giresun, Ağrı, Adana, Gaziantep, Antalya, Sivas’a yeni uçuş hatları açmasını önerdi.
İşte…
Bu konuyu gündemine alan İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yarınki Bursa programı içinde Anadolu Jet Genel Müdürü İbrahim Doğan ile de toplantı gözüküyor.
Toplantıda…
Yenişehir’den yapılan uçuşlarla ilgili Bakan Ala’ya sunum yapacak olan Doğan’ın, açılacak yeni hatlar için de Bursa’ya müjde vermesi bekleniyor.
Ala cumartesi günü Büyükşehir’in olimpik atıcılık poligonunu açıp AK Parti İl Danışma Meclisi’ne katılacak, Merinos’taki Rize Günleri’ni de ziyaret edecek.