Yeşil-beyaz sevda… Bursaspor’un bu durumuna üzülüyoruz, ama yeni stadyumla da kıvanmalıyız!

TİMSAH ARENA
TİMSAH ARENA

Gazeteciliğe spor muhabiri olarak başladık. Merinos’taki amatör maçlardan Atatürk Stadyumu’ndaki Bursaspor maçlarına terfi ettiğimizde dünyanın en mutlu genciydik.
Lapa lapa kar yağarken, gol fotoğrafı için kale arkalarında çok bekledik. Yaz güneşinin altında çok kavrulduk.
Bursaspor’un peşinden diyar diyar dolaştık. Galibiyetle biten deplasman dönüşlerindeki coşkuyu da yaşadık, yenilgi sonrası bitmeyen yolların işkencesini de çektik.
Bir dönem de…
Bursaspor’un sezon boyunca iç-dış tüm maçlarını Radyoaktif’ten anlatırken, taraftar ağzıyla maç naklen yayını yapan ilk maç spikeri olduk.
Kısacası…
Kendimizi bildiğimiz günden beri Bursaspor’la sevindik, Bursaspor’la üzüldük. Şampiyonluk gecesi kentle birlikte sabahladık, caddelerde turladık. Televizyondan maç izlerken yeşil-beyaz çubuklu formamızı hiç çıkarmadık.
Gerçi…
Hüseyin Silahçı’nın başkanlığı döneminde üye olmak için yaptığımız başvuru “yönetim kurulu tarafından uygun bulunmadığı” gerekçesiyle geri çevrildi, ama Bursaspor’la aramıza kimse giremedi.
Bugün ise…
Bursaspor’un iyi bir kadro kurmasına karşın yaşadığı başarısızlık hepimizi üzüyor. Bu camianın böyle günleri atlattığını daha önce de gördüğümüz için umutsuz değiliz.
O bakımdan, yaşadığımız üzüntünün geçici olduğuna inanıyoruz.
Evet…
Bugün için Bursaspor’a üzülüyoruz ama pazartesi günü açılışı yapılacak olan yeni stadyumla da bu kentin kıvanması gerektiğini düşünüyoruz.
Çünkü…
Bursaspor taraftarı ülkemizin en farklı, en güzel stadında maç izleme şansını elde edecek. Mimarisiyle anıt eser özelliği taşıyan, Bursa’ya özellik katacak bir stadyumda futbol keyfi yaşayacak.
Dahası…
İnanıyoruz ki, bu stadın verdiği hava Bursaspor’u coşturacak ve yeni büyük başarılar yine kentle birlikte gelecek.
Atatürk Stadyumu bizim için de kentin anılarının olduğu yer. Oradan çıkmak bizim de yüreğimizde burukluğa yol açıyor. Fakat yeni bir stat da kötü değil.
Üstelik…
2009 yerel seçiminde AK Parti Büyükşehir Adayı olarak Recep Altepe’nin en önemli vaadi yeni stadyum yapmaktı. Kazandığı 2 seçimde yeni stat vaadiyle aldığı oyların katkısı olduğunu unutmayalım.
Daha dün heyecana yol açan proje, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.
Açılışa gidip gitmemek elbette kişilerin kendi tercihleri. Açılışın Bursaspor için üzücü bir döneme rastlaması da talihsizlik.
Fakat…
Yönetime kızmak, bir yerlere tepki göstermek adına protesto kampanyaları yapmak da haksızlık.
Unutmayalım ki, bu stat Bursa’nın, hepimizin.
Kişiler gelir geçer, yönetimler değişir, ama Bursaspor kalplerdeki yerini hep korur, yeni stadıyla da bu kente heyecan ve mutluluk vermeye devam eder.
Bundan hiç kuşkumuz yok.