CHP kongresi için yapılan spekülasyonu İl Başkanı Zafer Yıldız’a sorduk: Kılıçdaroğlu’na karşı mı?

Geçmişten beri izliyoruz… Siyasi partilerde kongrelerin geri sayım süreleri hem en zor bölümleri, hem de final özelliği taşıdığı için sonucun şekillendiği süreçler olur.
Pazar günü Merinos’ta yapılacak CHP il kongresine 3 gün kala 3 adaylı bir süreç var, ancak kulislerde 2 aday arasında çekişme yaşıyor.
Çekişmenin taraflarından biri halen İl Başkanı olarak görevini sürdüren Zafer Yıldız, diğeri de Şadi Özdemir olarak gözüküyor.
Aslında…
CHP’deki kongre sürecinde kulislere heyecan verecek bir rekabet ya da çekişme gözlenmiyor. Buna karşın, bugüne kadar görülmemiş sertlikte çok keskin bir ortam var.
Zaten…
Parti bünyesindeki bu keskinlik adaylık rekabetinin çok önüne geçti.
Bu süreçte…
Kulislerde İl Başkanı Zafer Yıldız ve yanındaki kimi isimlerin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu karşıtı oldukları konuşmaları son günlerde çok fazla konuşuluyor.
İzlediğimiz kadarıyla, bu söylenti kongrenin düğüm noktası haline geldi. O nedenle CHP İl Başkanı Zafer Yıldız’ı arayıp “Siz ve ekibiniz Kılıçdaroğlu karşıtı mısınız?” diye sorduk.
İlçe gezileri sırasında sorumuza şu cevabı verdi:
“AKP’nin seçim stratejisi gibi bir iddia. Böyle bir şey olabilir mi? Olması da mümkün değil zaten. Konuşulması bile sosyal demokrasiye uymaz.”
Şunu vurguladı:
“Ben kesinlikle Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı değilim. Yaşanan süreçte yanında durduğumu da herkes gördü, biliyor.”
Şunu da ekledi:
“İdealist anlayışımızla yarışıyoruz.”