Bursa programına sürpriz ek: Uludağ Üniversitesi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Fahri Doktora!

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yıl bitmeden gelip, kamuoyunda Timsah Arena olarak bilinen Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu açmak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katılmak istediğini ilk olarak 7 Aralık Pazar günü bu sayfalarda yazdık.
Tarih olarak…
19 Aralık’ın önerildiğini, ancak Cumhurbaşkanı’nın başka bir programı nedeniyle de 20-21-22 Aralık tarihlerinden biri olacağını yazdık. Önceki gün de, yani perşembe günü de geliş tarihinin 21 Aralık olarak kesinleştiğini duyurduk.
Ayrıca…
Timsah Arena’nın açılışı sonrası Bursaspor ve milli takım şöhretleri arasında yapılacak maçta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Bursaspor formasıyla sahaya çıkıp 15 dakika oynayacağını duyurduk.
Gece de…
Erdoğan’ı katılımıyla BTSO ödül töreni yapılacak.
O yazıda…
21 Aralık günü Cumhurbaşkanı’nı taşıyan uçağın saat 15.00’te Yenişehir Havaalanı’na ineceğini duyurmuştuk. Programda dün değişiklik ve yeni bir ek oldu.
Buna göre…
Erdoğan 21 Aralık’ta helikopterle İstanbul’dan gelecek. Saat 14.00’te Uludağ Üniversitesi Görükle Kampusu’na inecek olan Cumhurbaşkanı’na burada fahri doktora unvanı verilecek. Cumhurbaşkanı da akademisyenlere konuşma yapacak.
Sonraki program ise değişmedi.