En yüksek oy oranına ulaşan Büyükorhan’a Efkan Ala morali: Hemşeriniz olmak istiyorum!

EFKAN ALA BÜYÜKORHAN'DA AHMET KORKMAZGerçi… Bu sayfalarda AK Parti’nin seçim performansını değerlendirmek için hazırladığı teşkilat karnesi ile ilgili ilk bilgileri paylaştık, ama karne iki seçim arasındaki artış oranları ile ilgili çalışmayı yansıtıyordu.
O bakımdan…
7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasındaki oy oranı artışı sıralamasında Harmancık birinci, iki seçim arasındaki oy artışı sıralamasındaysa Osmangazi birinciydi.
Yani…
Oran ve oy artışları olarak iki kategoride iki rekortmen işaretledik.
Bununla birlikte…
AK Parti’nin çalışmasında iki seçimde alınan oylar göre ve yine iki seçim arasındaki oy oranlarına göre hazırlanmış iki liste daha var.
Oy oranlarına göre hazırlanan listenin ilk sırasındaysa Büyükorhan yer alıyor.
Üstelik…
7 Haziran seçiminde yüzde 62.80’e ulaşan Büyükorhan, 1 Kasım seçiminde de yüzde 73.30 gibi kırılması çok güç bir rekorun sahibi oldu.
İşte…
Bu rekor üzerine artık AK Parti Bursa Milletvekili olan İçişleri eski Bakanı Efkan Ala hafta sonu Büyükorhan’a teşekkür ziyareti yaptı.
Ziyaret sırasında…
Mütevazılığa karşın gösterilen büyük başarıya karşı arzusunu dile getirdi:
“7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Büyükorhan olarak büyük başarıya imza attınız. Sizlere teşekkür ediyorum ve hemşeriniz olmak istiyorum.”
Bunun üzerine…
Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş’ın da bulunduğu ortamda AK Parti Büyükorhan İlçe Başkanı Ahmet Korkmaz söz aldı.
“Sayın Bakanım ziyaretinizle bizleri çok mutlu ettiniz” diye başladı ve şunları söyledi:
“Ben aynı zamanda Belediye Meclisi Üyesiyim. Yapılacak ilk meclis toplantısında sizi fahri hemşeri kabul edeceğiz ve beratınızı da Ankara’ya gelip inşallah İçişleri Bakanlığı makamınızda takdim edeceğiz.”
İşte…
Böylesine keyifli bir ortamda Ala da hemşeri olmak istediği Büyükorhan’a ne yapabileceğini sordu.
“Hükümet konağımız yok” cevabını alınca da telefonu eline alıp İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sabahattin Öztürk’ü aradı:
“Bu arkadaşlar iki seçimdir çok çalıştılar, bize hiç mazeret üretmediler ve başarılı oldular. Bizim de onlara karşı mazeret hakkımız yok. Hükümet konağını hemen yapın.”
Böylece…
Dağın arkasında kalan ve yıllardır Bursa’nın Güneydoğusu olarak adlandırılan yörenin insanları, Efkan Ala’nın hem hemşerileri olmak istemesi, hem de bekledikleri hükümet konağı için girişimde bulunmasıyla mutlu oldular.


Korkmaz: 2 Bakan, 2 sorunu çözdü

7 Haziran’da yüzde 62.80 ve 1 Kasım’da yüzde 73.30 gibi oranlara ulaşan AK Parti Büyükorhan İlçe Başkanı Ahmet Korkmaz’la konuştuk.
Mutluluktan adeta uçuyordu. “Bu rekoru kimse kıramaz, yenisini yine biz kırarız” dedi ve şunu söyledi:
“Seçim başarısıyla iki önemli sorunu çözdük.”
Sorunları da açıkladı:
“7 Haziran sezimi sonrası Sağlık bakanımız Mehmet Müezzinoğlu gelip hastane sözü verdi. İçişleri Bakanımız Efkan Ala’dan da hükümet konağı sözü aldık.”
Şunu da ekledi:
“Vali Yardımcımız Selami Aydın gelip hükümet konağı yerini inceledi ve beğendi. Projemiz Osmanlı mimarisinde olacak.”